Yurtdışı Sipariş Adedi Sınırı Nedir ?

melih_11

Kilopat
Daha fazla  
Araştırma yaptım kendi çapımda fakat sadece 1 sitede belli belirsiz 3 tane ile sınırlı bilgisini edinebildim. Özellikle Çin'den yapılacak alışverişlerde adet sınırı nedir, adet sınırı için kutuyu mu açarlar yoksa gelen bilgilere mi bakarlar? Ayrıca x tane ürün adedini aştım diyelim, onları almam için yapmam gerekenler nelerdir? (Sanırım ithalat vergisi ödemem gerekiyor ama tam olarak bulamadım yüzde kaç bu vergi diye.)

Bildiğim kadarıyla vergi ödeme sistemi ürünün ücretine göre değişiyor eğer yüksek maliyetli bir ürünse gümrükte takılıyor veya vergi biniyor.
AliExpres gibi sitelerde satış yaparken "Satıcıya not" kısmı olur genelde orada İngilizce olarak ürünün fiyatını daha düşük bir miktar da göndermelerini istersen gümrükte takılmaz diye biliyorum.

Ürün cep telefonu kamerası jelatini. Yani nispeten ucuz bir şey. Ama ben 5 tane almayı düşünüyorum, o da yaklaşık 10 dolar kargo eklenince. Sorun yaşatır mı buna rağmen?
Ayrıca ben ayrı ayrı sipariş ettim diyelim, bunu fark edip ceza verebilirler mi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı