Z170 anakarta i7 9700 uyar mı?

kovboy199

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarımın özelliklerini aşağıya detaylı yazdım. Ama elimde i7 9700 Srg13 3.00 GHz işlemci var. Merak ettiğim benim anakartım bu işlemciye uyar mı? Soketleri aynı sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler.
  • İşlemci: i5 6600K 3.5GHz 6 MB önbellek
  • Anakart: MSI Z170A GAMING M5
  • RAM: G.Skill 16 GB (2*8 GB) ripjawsv kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2v Dual kit
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1060 Ti Gaming X 6 GB DDR5 192 Bit kasa
  • Soğutucu: Thermaltake nıc F5/775 ve AM3/AM2/AM2 uyumlu CPU soğutucu

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel milletin aklıyla alay ediyor işte. Neymiş, 9.nesilin çekirdek sayısı fazlaymış da anakart besleyemezmiş de. Saçmalık ötesi bahaneler. Ya teknik anlamda saçmaladıkları, batırdıkları için beceremediler ya da para açlığı. Neden mi?

1. Asus ROG anakart bölümünde çalışan abimiz anakartlarımız gayet rahat şekilde besleyebilir güç anlamında, Intel'den talimat geldiği takdirde yeni nesil işlemcileri resmi olarak destekleriz demişti.
  2. AMD 3.nesille 12 ve 16 çekirdekli Ryzen 9 işlemciyi nasıl besleyebiliyorsa Intel'de öyle besleyebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı