Z170A Gaming Pro Carbon Format öncesi BIOS güncelleme

blackeagle03

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sisteme yeni ekran kartı takacağım. Bu yüzden de temiz kurulum yapmak istiyorum. DDU falan uğraşmak istemiyorum. Sanırım daha sağlıklı olanda bu. Ancak hiç anakartımın BIOS'unu güncellemedim bugüne kadar. Anakartım Z170A GAMING PRO Carbon. BIOS güncellemesi yapmalı mıyım? Yapmazsam bir performans kaybım falan olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Bir şey daha sorayım. Bende HDD ikiye bölünmüş durumda şu anda. Oyunlarımın olduğu kısmı biçimlendirmesem bir sorun çıkarır mı? Diyelim ki hepsini biçimlendirme kararı aldım, SSD ve diğer iki parca HDD'ye de ayrı ayrı yeni diyip bölümlendirme yapmalı mıyım?

Teşekkürler. Bir şey daha sorayım. Bende HDD ikiye bölünmüş durumda şu anda. Oyunlarımın olduğu kısmı biçimlendirmesem bir sorun çıkarır mı? Diyelim ki hepsini biçimlendirme kararı aldım, SSD ve diğer iki parca HDD'ye de ayrı ayrı yeni diyip bölümlendirme yapmalı mıyım?
Dediğinizi tam olarak anlamadım. HDD'yi ikiye ayırdınız ve ayırdığınız bölümün birinde oyunlar kurulu. Siz format atarken ayrı ayrı biçimlendirmekten mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bilgim yok çünkü hiç 2'ye ayırarak kullanmadım.

Windows'un kurulacağı disk icin yeni butonuna basıp birimlere ayırma yapıyoduk öyle hatırlıyorum. HDD'nin bölümleri içinde bunu yapmalı mıyız? Bunu sormak istemiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı