Z2 vs A7 vs G3 vs Zenfone 2

Hangisini almak daha mantıklı?

• Samsung Galaxy A7

Oy: 0 0,0%
  • Sony Xperia Z2

Oy: 16 55,2%
  • LG G3

Oy: 2 6,9%
  • Asus Zenfone 2

Oy: 11 37,9%

• Oy verenlerin toplamı
    29
İlk olarak düşüncelerinize saygım sonsuz fakat birkaç düzeltme/ekleme yapmak istiyorum. Kamera siz basarsanız alması gereken kareyi donanımı yettiği kadar alır demişsiniz buraya kadar tamam doğru alır ama fotoğrafı işleme bölümü var ve bu bölüm bana kalırsa kameradan çok daha önemli , kamera işi basit fotoğrafı yakalar ama esas işi yazılımı yapar. Yazılım konusuna geldiğimizde herkes tutturmuş bir Sony güncelleme veriyor , ee kardeşim veriyorsa versin daha stabil çalışan telefonlarda güncelleme ihtiyacı olmaz zaten. A7'nin performansı kötü değil , testlerde aldığı puanlarda oldukça normal , Exynos bulunanı kastetmiş burada arkadaş galiba. Samsung'un arayüzüne ölü yük dediğinize göre ya eski bir Samsung kullanıcısınız ya da yeni arayüzü denemediniz. Eskisi gibi değil. Mükemmel demiyorum bakın ama eskisi gibi değil diyorum.

İlk olarak düşüncelerinize saygım sonsuz fakat birkaç düzeltme/ekleme yapmak istiyorum. Kamera siz basarsanız alması gereken kareyi donanımı yettiği kadar alır demişsiniz buraya kadar tamam doğru alır ama fotoğrafı işleme bölümü var ve bu bölüm bana kalırsa kameradan çok daha önemli , kamera işi basit fotoğrafı yakalar ama esas işi yazılımı yapar. Yazılım konusuna geldiğimizde herkes tutturmuş bir Sony güncelleme veriyor , ee kardeşim veriyorsa versin daha stabil çalışan telefonlarda güncelleme ihtiyacı olmaz zaten. A7'nin performansı kötü değil , testlerde aldığı puanlarda oldukça normal , Exynos bulunanı kastetmiş burada arkadaş galiba. Samsung'un arayüzüne ölü yük dediğinize göre ya eski bir Samsung kullanıcısınız ya da yeni arayüzü denemediniz. Eskisi gibi değil. Mükemmel demiyorum bakın ama eskisi gibi değil diyorum.
Haklısınız,yazılım işleme kısmı çok önemli. Donanım yeterliyse bunu başka yazılımlarla telafi edemez miyiz? Sistem yazılımı alması bana göre çok önemli. Sebebi ise Android IOS gibi oturmuş, stabil bir sistem değil ,sürekli gelişmek ve ilerlemek zorunda. Eksiklikleri hala çok fazla bana göre. Çıkan bir güncellemeyle pek çok şey değişebiliyor. Z2 kullanıyorum, 5.0.2 ile kullanıma başladım fakat uzun süreli kullanan arkadaşlar gelen yazılım güncellemeleriyle cihazdaki ısınma gibi bazı problemlerin giderildiğini söylüyor. Kişisel düşüncelerim bunlar, güncel olmayı severim. Belkide bu yüzden bana önemli geliyordur. :)

Benim tavsiyem Zenfone 2 hem ucuz hem gayet iyi özellikleri var yaklaşık 5-6 aydır araştırıyorum kamerası tam olarak f/p ayrıca bir çok kamera modu var. 4gb ram var ve İNTEL işlemci var böylece çok ısınmıyor intelden bir şüpheniz olmasın. Tek sıkıntısı galiba garanti bildiğim kadarıyla garantiyi asus değil başka bir firma yapıyor. Xperia z2ye gelirsek oda gayet güzel bir telefon ama bazı sorunları var. Isınıma ve 4K video çekiminde hata vermesi gibi sorunları gibi avantajlarıda var sudan etkilenmemesi gibi ayrıca 20mp bir kamerası var sony bu konuda diğer markalardan çok üstün. LG G3 pek araştırmadım ama şuan lg g2 kullanıcısıyım lg g2de gayet güzel lg g3de pek bir sıkıntı olcağını sanmıyorum. Samsungu hiç konuşmak istemiyorum boşuna marka parası geliyor bana. ya Zenfone 2 alın ya da biraz daha paraya kıyarak lg g3 tavsiye ediyorum şahsimce.

Siz de asus zf2 kullanıcısısınız her halde. Benim a7 dememdeki sebep çok şık gelmesi zaten telefonu nette dolaşmak alışveriş,banka,bilet vb. uygulamalar kullanırım çok öyle süper grafik oyunlar zaten oynamam yani akıcı olsun donma olmasın kamerası idare etse de olur uygulama açılışları falan hızlı olsun yeter bana. Yani z2 alıp ısınma sorunu yaşayıp bir de üstüne hiç şık durmayan bir tasarım kullanmam için gerçekten kayda değer bir şeyler veriyor olması lazım. Çok araştırıyorum fakat z2 nin evet bu yüzden almalıyım dedirtecek bir özelliğini göremedim. Ayrıca bu arayüz sıkıntısı nedir çok ağırlaşıyor kasıyor mu bir süre sonra?
@uftade @ömür kartal

Siz de asus zf2 kullanıcısısınız her halde. Benim a7 dememdeki sebep çok şık gelmesi zaten telefonu nette dolaşmak alışveriş,banka,bilet vb. uygulamalar kullanırım çok öyle süper grafik oyunlar zaten oynamam yani akıcı olsun donma olmasın kamerası idare etse de olur uygulama açılışları falan hızlı olsun yeter bana. Yani z2 alıp ısınma sorunu yaşayıp bir de üstüne hiç şık durmayan bir tasarım kullanmam için gerçekten kayda değer bir şeyler veriyor olması lazım. Çok araştırıyorum fakat z2 nin evet bu yüzden almalıyım dedirtecek bir özelliğini göremedim. Ayrıca bu arayüz sıkıntısı nedir çok ağırlaşıyor kasıyor mu bir süre sonra?
@uftade @ömür kartal
Hocam Z2'yi elinize alıp incelerseniz çok kaba bir cihaz değil, fotoğraflarda gözüktüğü gibi değil. A7 gerçekten çok şık fakat sadece şık daha önce de belirttiğim gibi. O şıklıktaki bir cihaz eğer HTC, Sony veya LG olsaydı gözünüz kapalı alın derdim ama Samsung hocam bir kez daha düşünün.

Samsung A7 gerçekten çok şık, A serisi son derece ince ve güzel telefonlardan oluşuyor. Zenfone 2 yanında son derece kalın bir telefon. Ancak, Zenfone 2 buna karşılık büyük batarya ve fiyatına göre çok daha güçlü donanım özelliklerine sahip. A7 nezdinde özel bir inceleme yapmadık ancak A serisi incelemelerimizde de, Zenfone incelemelerimizde de bu noktaları hep belirttik. Teknik üstünlük derseniz ZF2, tasarım ve ergonomi derseniz A7 tercih etmeniz sizi daha memnun edecektir.

Bu bağlamda birini seçmeniz gerekiyor, tercihinizi yaparken artı ve eksilerin farkında olmanız yeterli, ikisi birden olsun derseniz zaten yüksek fiyatlı telefonlara bakmanız gerekiyor.

Bir satıcı size neyi satmak istiyorsa onu tavsiye eder, bir kullanıcı kendi kararını mantıklı kılacak ürünü tavsiye eder ve çok daha güvenilirdir.

Bizim buradaki işimiz artısını, eksisini belirtip bilinçli tercih yapmanıza yardımcı olmak, objektif olarak en sağlıklı ve memnun kalacağınızı düşündüğümüz öneriyi yapmak; yoksa sizi tercihin zorluğundan ve yükünden kurtarmak değil. Bunu sizin için özel olarak değil, mesajı okuyanlar için genel anlamda belirtmek istedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı