Z390 TUF Gaming Windows 11 TPM 2.0 açılmıyor

TufanTsubasa

Decapat
Arkadaşlar bir sorunum var sizlerden yardım istemek için konu açtım...
Bilgisayarım Windows 10 iken TPM 2.0 açtım sistemde baktığımda 2.0 etkin yazısını gördüm ve Microsoft'un kendi sitesinden indirerek Windows 11'i temiz kurulum şeklinde kurdum güncelleştirmelerimi de yaptım. Buraya kadar sorun yok ancak Valorant ve CS indirdiğim zaman her ikisinde de TPM 2.0 hatası alıyorum ve tpm.msc yazdığımda Windows 10'da TPM 2.0 açık görünmesine rağmen şu an 1.2 olarak görünüyor ve BIOS'tan kontrol ettiğimde CSM disabled yazıyor. Ayrıca Secure Boot enabled yazıyor o kesinlikle değişmiyor. Şu an ne yapabilirim? İşlemcim 9600k anakartım ise Z390 TUF Gaming Plus.
Not: BIOS sürümüm 2808 internetten kontrol ettiğim zaman BIOS sürümümün daha sonradan çıkan güncellerini kuranların PC'lerini açamadıklarıyla ilgili bir şeyler okudum bazıları da Technopat Sosyal'de o yüzden BIOS güncellemeye korkuyorum. Ne yapmam gerekiyor bilgili birileri yardım etsin lütfen. Teşekkür ederim şimdiden.
Not anakart modelim ASUS TUF Z390- Pro Gaming.
@Recep Baltaş seni etiketlediğim için özür dilerim ama anlayamadım konuyu üstat bir yardımcı olur musun ya.
Not: BIOS güncellemesi yapacaksam Windows 10'a dönüp mü yapmalıyım yoksa Windows 11 halihazırda kuruluyken son BIOS güncellemesini mi yapmalıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı