Çözüldü Z490 Tomahawk BIOS Update sonrası 10700K'yı görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertglerr

Femtopat
Daha fazla  
Anakartım Z490 Tomahawk, işlemcim de 10700k. BIOS'un 1.90 sürümünden sonraki sürümüne yani v1A sürümüne yükselttim. Herhangi bir kesilme vs olmadan sıkıntısız BIOS'u kurdu daha sonra kendi rest attı fakat bir türlü ekran vs gelmedi neden diye baktım ve CPU ışığı yanıyordu anakart üstünde. Neden böyle bir şey oldu hiçbir fikrim yok MSI'ın kendi programı Dragon Center üstünden yükselttim yani yanlış vs seçme ihtimalimde yok zaten 1 tane vardı. Bunu garantiye yollamadan düzeltme şansım var mı yoksa illa garantiye mi yollamamız gerekiyor? Bilgili arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp. Duruma göre yazarsınız.
BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp. Duruma göre yazarsınız.

Çözüm
BIOS pilini sökerek denersiniz ama yalnız değilsiniz. MSI'ın Z490 ve Z590 anakartlarında BIOS'u doğru şekilde güncellerken sizinki gibi sorunla karşılaşan çok kişi gördüm forumda. MSI'ın BIOS updateleri biraz tedirgin edici oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı