Z490-V vs. Z490-P vs. Z490M-PLUS

• Konuyu başlatan yl08
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B
H510'ları bekle veya parçalardan kısmadan kalite odaklı bir sistem alacaksan Z590'ları bekle. Bunlar arasından Z490-P olabilir fakat Z490-V de yeterli ama 1500 TL civarı bütçen varsa indirimle Tomahawk/ Gaming Edge alırsın yer bunları. Fakat ben olsam 10400F ile H510 kullanırdım. 11600K alıp OC vs yapacaksan aslında onun için bile yeterli Z490-V ama Z590 beklemek daha mantıklı benzer fiyata bariz daha iyi kartlar olabilir hatta F/P oranı UNIFY'den iyi kart da olabilir ucuza.
z490'ların hepsinden aynı performansı mı alırım sizce ? Yani örneğin cs:go'da fps farkı oluşturur mu ? Benim ramim 3200 mhz sonuçta. z490'ların hepsinin mhz değeri daha yüksek. Bir de aynı mhz değerine sahip anakartların arasındaki fiyat farkının sebebi nedir acaba ?

Z490'ların hepsinden aynı performansı mı alırım sizce? Yani örneğin CS:GO'da FPS farkı oluşturur mu? Benim RAM'im 3200 MHz sonuçta. Z490'ların hepsinin MHz değeri daha yüksek. Bir de aynı MHz değerine sahip anakartların arasındaki fiyat farkının sebebi nedir acaba?

Anakart alırken RAM frekans desteğine vs bakılmaz. VRM yapısı vs gibi özelliklere bakılır ilk. Oyunda vs FPS farkı olmaz tabii çok kalitesiz anakartta sıcaklık sebebiyle yüksek frekansa çıkamıyorsam orası ayrı. 10400F için aslında hepsi gereksiz bence eğer ileride 11600K veya 11700K almayacaksan. H510 ve 11. nesli bekleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı