Z590 ve i7 11700K sistem nasıldır?

Neden 5900X almıyorsun?

Şimdi buraya umarım marka severler gelmez.
AMD ile bolca bozulma olayımız var maalesef AMD kurmuyorum 8 9 sistem kurmuşsam hepsi Intel ve sorun yaşamadım ama AMD 1600'den tut eski işlemcileri 2 3 tanesi hepsi bozuldu daha doğrusu yandı evet 5.nesil iyi olabilir ama toplayacağım kişi ısınma vb. gibi bir sorun istemez her şey kusursuz olsun diye ve 10900K ile kuracağım zaten sonunda vazgeçtiler son teknoloji :D

Şimdi buraya umarım marka severler gelmez.
AMD ile bolca bozulma olayımız var maalesef AMD kurmuyorum 8 9 sistem kurmuşsam hepsi Intel ve sorun yaşamadım ama AMD 1600'den tut eski işlemcileri 2 3 tanesi hepsi bozuldu daha doğrusu yandı evet 5.nesil iyi olabilir ama toplayacağım kişi ısınma vb. gibi bir sorun istemez her şey kusursuz olsun diye ve 10900K ile kuracağım zaten sonunda vazgeçtiler son teknoloji :D
İstersen bir kaç teste bak. Ryzen 5. nesil mi yoksa İntel 11. nesil mi ısınıyor görürsün.

5900X değil de neden 5800X tercih etmiyor? 11700K ile neredeyse aynı fiyat ve 5800X çok daha iyi.
Çünkü oyun amaçlı bir sistem değilmiş. 5900X alması daha mantıklı. Ayrıca bütçesine de 5900X sığıyor.

Günlük amaçlı ofis amaçlı bu bilgisayar. Bilgisayar neredeyse hiç kapanmayacak zaten 7/24 açık neredeyse haftada 2 3 kapatırlar o kadar :D

Ben işlemci fiyatı üzerinden değerlendirerek söyledim. Genel bütçe yetiyor ve amaç buysa tabii 5900X daha iyi.

Çünkü oyun amaçlı bir sistem değilmiş. 5900X alması daha mantıklı. Ayrıca bütçesine de 5900X sığıyor.

Maalesef dediğim gibi gerek yok 5900X macerasına sadece sağlam bir sıvı soğutucu oldu mu tam olacak. Öneriniz var mıdır farklı bir konu açacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı