Z690 13. nesil BIOS güncelleme

😄 Dün bana bu BIOS güncellemesiyle ilgili bilgi verdiniz. Ondan sonra araştırken buldum bu konuyu Z690a alıyordum.

Biliyorum, sonradan biraz araştırdım Pro Z690-A da flash back button var mı diye ama kesin bilgiye ulaşamadım tavsiyem MSI desteği arayıp sormanız.

msi z690-a ile güncelleme yaptım flashback düğmesi var arkadaşlar şuan 13600k kuruyorum bitince yazıcam
dikkat edilmesi gereken tek husus
bir ddr5 birde aynı isimde ddr4 var buna dikkat edin bios indirirken
şuan için ilerleme kaydedersem ileticem sizlere

msi z690-a ile güncelleme yaptım flashback düğmesi var arkadaşlar şuan 13600k kuruyorum bitince yazıcam
dikkat edilmesi gereken tek husus
bir ddr5 birde aynı isimde ddr4 var buna dikkat edin bios indirirken
şuan için ilerleme kaydedersem ileticem sizlere
Evet şuanda aldığım linkteki fotosunda küçük bir buton olduğunu varsaydığım bir nokta gördüm. Galiba var gerçekten bende işten çıkabilirsem bakacağım. Benim de işlemci İ5 13600kf anakart Z690a

Evet şuanda aldığım linkteki fotosunda küçük bir buton olduğunu varsaydığım bir nokta gördüm. Galiba var gerçekten bende işten çıkabilirsem bakacağım. Benim de işlemci İ5 13600kf anakart Z690a
var hocam butonda daha önceden kasa toplamadığım için başaramadım kasa toplamadan anlayan varsa destek olabilecekse modüler power var özelden numara bırakırsa belki bu akşam çalıştırabiliriz makinayı :) bios update olduda görüntü yok işlemci fanı da çalışmıyor felan doğru yere takmama rağmen

var hocam butonda daha önceden kasa toplamadığım için başaramadım kasa toplamadan anlayan varsa destek olabilecekse modüler power var özelden numara bırakırsa belki bu akşam çalıştırabiliriz makinayı :) bios update olduda görüntü yok işlemci fanı da çalışmıyor felan doğru yere takmama rağmen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz geç yazıyorum ncak tüm parçaların gelmesi ve işten zaman bulmam sürdü biraz. Her neyse dün anakartı sistemime taktım. Videodaki gibi tüm işlemleri yaptım. Direkt MSI.ROM dosyasını flash a attım. Videodaki gibi tam olarak tuşun altında üzerinde "flash" yazan bir USB soketi var. USB'yi oraya taktım. Kasanın güç kablosunu bağlayıp tuşunun açık olduğuna yani sisteme güç gittiğine emin olduktan sonra BIOS tuşuna tıkladım. Kırmızı bir ışık yanıp sönüyor bir süre donrasında ise sistem sorunsuz açıldı. Ekleyebileceğim 2 noktadan birincisi flash belleğiniz çok büyük değilse ki gerek yok özellikler kısmına girerek FAT32 yapabiliyorsunuz. İkincisi ise BIOS tuşuna tıklamadan kasanızın açma tuşuna tıklamayın BIOS tuşu bilgisayarı açacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı