Z906 Woofer Sıcaklığı sorun olur mu?

KajmerPRQ

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Üzerine alınan herkese Selamın Aleyküm

Bu gün Z906 aldım da, woofer'ın soğutma kısmının sıcak olması bir sorun oluşturur mu acaba? Ya da diğer kullanıcılar da durum böyle mi? Ya da fark ettiniz mi? Anlayın işte. :) İyi geceler.
ses.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses çıkışı olmadan woofer amfisi boştayken dışardaki bu soğutucu kanatçıkların çok fazla ısınması normal değildir, ya içindeki regülasyon bozulup daha fazla voltajla amfi entegresi (TDA 1554q'yu monte edip 12 voltla beslerken 12!nin daha üstünde regülesiz beslemede (16-18 voltta) amfim aşırı ısınmıştı, oradan bunu biliyorum) çalışıyordur ya da ses giriş kablolarından parazit oluşumuyla kulağın duymadığı rezonanslı çok yüksek frekanslı sesler girip amfiyi boştayken de çalıştırıp bu şekilde aşırı ısıtıyordur. Girişten ses kablolarını söktüğünüzde yine boşta aşırı ısınma varsa besleme voltajı yüksekliği veya içten bir sıkıntısıyla direk ilgilidir. Halen garanti süresindeyse ürünü geri verip bu sıkıntıyı gidertmeye çalışın. Kolay gelsin.

Ses çıkışı olmadan woofer amfisi boştayken dışardaki bu soğutucu kanatçıkların çok fazla ısınması normal değildir, ya içindeki regülasyon bozulup daha fazla voltajla amfi entegresi (TDA 1554q'yu monte edip 12 voltla beslerken 12!nin daha üstünde regülesiz beslemede (16-18 voltta) amfim aşırı ısınmıştı, oradan bunu biliyorum) çalışıyordur ya da ses giriş kablolarından parazit oluşumuyla kulağın duymadığı rezonanslı çok yüksek frekanslı sesler girip amfiyi boştayken de çalıştırıp bu şekilde aşırı ısıtıyordur. Girişten ses kablolarını söktüğünüzde yine boşta aşırı ısınma varsa besleme voltajı yüksekliği veya içten bir sıkıntısıyla direk ilgilidir. Halen garanti süresindeyse ürünü geri verip bu sıkıntıyı gidertmeye çalışın. Kolay gelsin.
Bro öğlen sadece uyduları kullandım bass ayarı 0'daydı. 1 saat sürmedi ateş gibi oldu. Ürün 4 yıllık ürün, garanti yok. 3 yılı yatmış zaten. Elemanda hor kullanmamış ama, bu sıcaklık beni rahatsız ediyor. Ne yapsam bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı