Zabıta hangi saatlerde çalışıyor?

Zabıta personelinin çalışma saatleri vardiyalar halinde görevin gereğine göre 24 saat iş 48 saat istirahat veya 12 saat iş 24 saat istirahat şeklinde düzenlenebilir. Belediye zabıta memurlarının haftalık olağan çalışma saatleri 48 saati geçmeyecek şekilde düzenlenir.

Genel bilgi bu şekilde hocam. Mevzuattan alıntıladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde memur gibi çalışır ama bazı belediyeler suriyelilerin rahatsız etmesinden dolayı akşamda zabıta çalıştırıyor.
Hocam yukardaki arkadaşın yazdığına göre 12 saat iş diyelim ki sabah 9 da başladın işe, akşam 21 de bıraktın. Diğer gün 21 de mi başlıyorsun 24 saat sonra yani? Bir de polislik gibi zorunlu doğu görevi vs var mı

Hocam yukardaki arkadaşın yazdığına göre 12 saat iş diyelim ki sabah 9 da başladın işe, akşam 21 de bıraktın. Diğer gün 21 de mi başlıyorsun 24 saat sonra yani? Bir de polislik gibi zorunlu doğu görevi vs var mı
Zabıtalar belediyelere bağlı çalışanlar olduğu için zorunlu doğu görevleri yoktur. Hangi belediye için çalışıyorlarsa orada görev yaparlar.

Tamamdır teşekkürler, maaş araştırması da biraz yaptım en düşük 5.500 diyor bunun hakkında bilginiz var mı?
O konu hakkında bilgim yok. Maaşları da belediye karşılıyor diye biliyorum, o yüzden yine hangi belediyede çalıştıklarına göre değişir herhalde. Kimi belediye asgari maaş verirken kimi belediye asgari maaştan farklı, minimum bir maaş belirlemiş ona göre veriyor.

Genelde belediyeye bağlı oldukları için şehir değişimi çok olmaz. Geneli memur gibi 8-5 çalışıyorlar. Haftanın 5 günü çalışırsın. Belediyeye göre nöbet kavramı değişir.

Zabıtaların çalışma saatleri bağlı olduğu belediyeye ve görev yerine göre değişiyor tam sabit bir şey yok. Arkadaşım taksimde çalışıyor mesela bazen öğlen gidip gece 12 de çıkıyor bazen sabah gidip öğleden sonra çıkıyor. Maaşlar da belediyeye göre değişiyor.

Geri
Yukarı