Zalman N5 MF fanları kötü mü?

Bende MSI Mag Forge 100R - 100M ile bu Zalman arasında kaldım. RTX 2060 Super ile Ryzen 5 3600 takılacak hangisi daha iyidir?
MAG 100R kullanıyorum. RGB ışıklandırmayı kontrol edebilmek için anakartınızda ARGB girişi olması gerek. Eğer yoksa ön fandaki RGB ışıklandırmayı kasanın üstündeki LED tuşundan kontrol edebilirsiniz. Işık modu sayısı ise gayet yeterli. 100M ile 100R arasındaki fark ise 100R'ın adreslenebilir rgb olmasıdır.

Mag 100R kullanıyorum. RGB ışıklandırmayı kontrol edebilmek için anakartınızda ARGB girişi olması gerek. Eğer yoksa ön fandaki RGB ışıklandırmayı kasanın üstündeki LED tuşundan kontrol edebilirsiniz. Işık modu sayısı ise gayet yeterli. 100M ile 100R arasındaki fark ise 100R'ın adreslenebilir RGB olmasıdır.

Anakartımda olup olmadığına nasıl anlayabilirim? ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakartım. Nereden anlarım?

Anakartımda olup olmadığına nasıl anlayabilirim? ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakartım. Nereden anlarım?
1608291480128.png

1608291491573.png

Forumda bir konuda tartışılmış. Anakartınızda RGB girişi var ancak ARGB girişi yok. Yazılımla kontrol edebilmek için 100M almanız gerekiyor.

Kasa ile kontrolde ARGB oluyor mu peki? Yoksa yine mi RGB görülecek.
Tam olarak ne demek istediniz anlayamadım. 100M'de de 100R'da da kontrol etmek için bir tuş var. 100M'in RGB'sini anakartınıza bağladığınızda Asus'un programı ışığı RGB olarak görecek ve kontrol edebileceksiniz.

Eğer ARGB ile RGB arasındaki farkı soruyorsanız, forumda bir konuda tartışılmış ve teknobiyotik YouTube kanalında da açıklamışlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı