Zalman ZM500-LXII vs Sharkoon SHP-Bronze-500W

Bütçe olarak bu ikisi kafama yattı.Sizin önerdiğinize de ilk ona bakmıştım.Tek sorum şu Zalman'da 80+ yok ama ikisinde de aynı korumalar var bu Zalman'ın kötü ve kullanılamaz olduğu anlamına mı geliyor?
80+ takmanız gereken bir seçenek değil, neredeyse her firma koyuyor zaten, attığım FSP iki PSU'dan da daha kaliteli.

80 Plus kalite anlamına gelmiyor. 80 Plus sertifikası ücretli bir şey. Genelde ucuz modellerde 80 Plus sertifikası almıyorlar, ama verimli olduğunu söylüyor üretici.

Zalman sitesinde %85 verimli olduğunu söylüyor. Böyle büyük bir marka yalan bilgi aktarmaz diye düşünüyorum. Bu durumda alınabilir diyebilir miyiz? Yarı yolda bırakmaz diyebilir miyiz?
80+ takmanız gereken bir seçenek değil, neredeyse her firma koyuyor zaten, attığım FSP iki PSU'dan da daha kaliteli.

Evet onu biliyorum FSP bu işin en iyilerinden Zalman da onun kadar kaliteli. Yani 80 Plus çok da takılmamalıyız ama olursa da hayır denmemeli. Bu durumda FSP alamıyorsak Sharkoon yerine Zalman tercih edilebilir sanırım.

60AHBC kaliteli değil, daha doğrusu ne olduğu belli değil. Ben tavsiye etmem onu, marka değil model önemli.

Bütçe 390 TL olursa bunu tavsiye ederim.

60AHBC kaliteli değil, daha doğrusu ne olduğu belli değil. Ben tavsiye etmem onu, marka değil model önemli.

Bütçe 390 TL olursa bunu tavsiye ederim.

Bilmiyorum bu markayı Zalman daha iyi olmaz mı?

Bilmiyorum bu markayı Zalman daha iyi olmaz mı?
Marka iyi. PSU da Zalman ile aynı seviyede ama bence Cougar daha mantıklı. Sen bilirsin, istediğini alabilirsin.

Marka iyi. PSU da Zalman ile aynı seviyede ama bence Cougar daha mantıklı. Sen bilirsin, istediğini alabilirsin.

İstediğimi tabii ki de tercih edebilirim. Ama Zalman deneyimi geçmişte yaşadığım için Cougar markasını bilmediğimden güvenemedim. İşin açıkçası da hala soruma net cevap alamadım. Zalman 80 Plus sertifikası olmadığı için bu güç kaynağında ikinci sınıf malzeme kullanmış olabilir mi?

İstediğimi tabii ki de tercih edebilirim. Ama Zalman deneyimi geçmişte yaşadığım için Cougar markasını bilmediğimden güvenemedim. İşin açıkçası da hala soruma net cevap alamadım. Zalman 80 Plus sertifikası olmadığı için bu güç kaynağında ikinci sınıf malzeme kullanmış olabilir mi?
80 plus verimlilik sertifikasıdır. Kalite ile alakalı değil. Zaten PSU tier D, yani idare edecek bir seviye. 80 plus sitesinde yer almak paralı olduğu için alt seviye PSU larda buna para vermeyip fiyatı daha ucuz tutuyor.

Geri
Yukarı