Zalman ZM600-LE Coil Whine Sorunu

Serkan37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce açtığım konuda RX480 ekran kartımda coil whine sorunu olduğu için kartımı servise yollamamı önermiştiniz. Kartım dün itibari ile servisten geldi fakat hiç bir sorun bulunamadı. Bugün kartımı tekrar bilgisayara taktım ve bir oyuna girdim. Bu arada kasayı yan yatırıp kapağını açtım. Sesi iyice dinledim ve sesin PSU'dan geldiğini fark ettim. Ses sadece yük altındayken geliyor oyunu alta aldığım zaman ses gidiyor. Aynı oyuna ekran kartı takılı olmadan girdiğimde herhangi bi ses gelmiyor. Kullandığım PSU Zalman R1 kasanın içinde bulunan ZM600-LE. Sizce de sorun PSU'da ise değiştireceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aynı güç kaynağını kullanıyorum 1 ay önce yüksek ses probleminden garantiye yollamıştım değişim yapıldı. Ürün geldikten 15 gün sonra falan coil whine problemi başladı bende ekran kartından sanıp garantiye yolladım bugün ekran kartım değişim yapılıp gönderildi ve oyuna girdiğimde tekrar coil whine problemi başladı 60 fps sabitlediğimde ses olmuyor fakat 200-300 fps lere çıktığında cızırtı başlıyor. Mail attım segment bilgisayar büyük ihtimal tekrar garantiye gidicek

Aynı güç kaynağını kullanıyorum 1 ay önce yüksek ses probleminden garantiye yollamıştım değişim yapıldı. Ürün geldikten 15 gün sonra falan coil whine problemi başladı bende ekran kartından sanıp garantiye yolladım bugün ekran kartım değişim yapılıp gönderildi ve oyuna girdiğimde tekrar coil whine problemi başladı 60 fps sabitlediğimde ses olmuyor fakat 200-300 fps lere çıktığında cızırtı başlıyor. Mail attım segment bilgisayar büyük ihtimal tekrar garantiye gidicek

Malesef ben ses sorunu yaptığı için fan'ı değiştirmiştim. O yüzden garantiye yolluyamadım. Şimdi Aerocool 600W PSU aldım. Gayet iyi çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı