Çözüldü Zam gelince sipariş verilmesine rağmen, sipariş iptal edilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar cumartesi günü S20 FE sipariş ettim 11, 5K'ya. Bugün aynı yerde 12K olmuş her günde fiyatı artıyor. Şu an bugün pazar olduğu için telefon siparişi hazırlanmamış bile. Fakat yazana göre yarın kargoya verilmiş olması tahmin ediliyor. Benim korkum bu ürünün fiyat arttıkça benim siparişimi iptal ederler mi? Çünkü malum olaylardan dolayı her saniye bir şeyler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ama neden yaptıkları dolandırıcılık olarak sayılsın ki? Sonuçta elindeki bir ürünü satmayı iptal edebilirler sanırım. Yani umarım dediğiniz gibidir.

Hocam ürünü nereden aldığına göre değişir tabii ama iptal edebilme gibi lüks bir durumları olmaz bu tarz alışverişlerde genelde rastgele tedarikçi örneği vereceğim Trendyol olsun bunlar kendi dahilinde bir sözleşmeleri oluyor ve bu sözleşmelerde hem alıcı hem de satıcı için maddeler koyuyor bunlar iki tarafı da koruma amaçlı yapıldığından dolayı iptal gibi şansları pek fazla olmuyor.
Hocam aldığın yerden satın alırken sözleşmeler dahilinde alıyorsun ve bu sözleşmeler faturalar ve dekontlar varken iptal edebilmeleri çok olası değil. Bunu yapabilmeleri için çok üst düzey dolandırıcı olmaları gerekiyor. Yakında gelecektir diye düşünüyorum.

Hocam ama neden yaptıkları dolandırıcılık olarak sayılsın ki? Sonuçta elindeki bir ürünü satmayı iptal edebilirler sanırım. Yani umarım dediğiniz gibidir.

Hocam ürünü nereden aldığına göre değişir tabii ama iptal edebilme gibi lüks bir durumları olmaz bu tarz alışverişlerde genelde rastgele tedarikçi örneği vereceğim Trendyol olsun bunlar kendi dahilinde bir sözleşmeleri oluyor ve bu sözleşmelerde hem alıcı hem de satıcı için maddeler koyuyor bunlar iki tarafı da koruma amaçlı yapıldığından dolayı iptal gibi şansları pek fazla olmuyor.

Çözüm
Stokta yok diye iptal edebilirler evet, ancak dükkanları başlarına yıkılmadığı sürece haklı bir sebepten iptal edemezler.

Haksız olarak iptal ettiklerinde de hem sizin cebinizi hem de devletin kasasını doldurmak zorundalar :)

Trendyol olsun bunlar kendi dahilinde bir sözleşmeleri oluyor ve bu sözleşmelerde hem alıcı hem de satıcı için maddeler koyuyor bunlar iki tarafı da koruma amaçlı yapıldığından dolayı iptal gibi şansları pek fazla olmuyor.
Trendyol'un ceza hakkı mı işler bu seviyedeki zam durumuna? 100 liralık 200 liralık farkı, ilk satıcıya fatura keser müşteriyi mağdur etmeden başka satıcıya yönlendirir Trendyol, bu kadar.

Aradaki uçuk fiyat farkına müdehale edecek kurum Tüketici Haklarıdır.

5000 anladım ben, pardon. 11.500 TL'den 12000 TL'ye çıkması bir şey mi Allah aşkına? Az önce 8000 TL'lik zamı normal karşılamışım.

Hocam bu arada Trendyol'dan almıştım ürünü. Vala öyleyse içim rahatladı teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.

Stokta yok diye iptal edebilirler evet, ancak dükkanları başlarına yıkılmadığı sürece haklı bir sebepten iptal edemezler.

Haksız olarak iptal ettiklerinde de hem sizin cebinizi hem de devletin kasasını doldurmak zorundalar :)

Trendyol'un ceza hakkı mı işler bu seviyedeki zam durumuna? 100 liralık 200 liralık farkı, ilk satıcıya fatura keser müşteriyi mağdur etmeden başka satıcıya yönlendirir Trendyol, bu kadar.

Aradaki uçuk fiyat farkına müdehale edecek kurum tüketici haklarıdır.

5000 anladım ben, pardon. 11.500 TL'den 12000 TL'ye çıkması bir şey mi Allah aşkına? Az önce 8000 TL'lik zammı normal karşılamışım.

Hocam şu anlık ciddi bir fark yok fakat her saniye zam gelme ihtimali olan ve daha 3 gün önce 9500TL'ye bulduğum bir telefon. Yani şimdi 500 TL zam geldi bitti değil belki yarın 13-14K olacak. Ama teşekkürler aydınlattığınız için.

Geri
Yukarı