Zararlı yazılımlar nasıl engellenir?

TakatimKalmadı

Hectopat
Daha fazla  
Bu bilgisayarın zombi olmasına sebep olan yazılımlar, Kaspersky tarafından engellenebilir mi? Eğer Kaspersky engelleyemiyorsa ne yapmak lazım? Son olarak, eğer böyle bir durum varsa GlassWire bunun fark edilmesinde işe yarar mı?

Edit: Sorum sadece bilgisayarı zombi yapan yazılımlar için, normal virüslerin nasıl engelleneceğini biliyorum. Başlık değiştirildi.

Son düzenleme:
Sorunu tam anlayamadım. Zombi derken ne demek istiyorsunuz?
Fakat genel bir cevap vermek istiyorum. Öncelikle bir AV yazılımı %100 her virüsü engelleyemez. Bir yerden patlak verebilir bu normaldir ama kullanılması (belirli koşullar altında) gereklidir. Kaspersky ise bilinen ve güvenilen, adıyla kült bir yazılım olan AV programdır.
GlassWire ise ağ trafiğinizi gösteren bir yazılım. GlassWire ile Network Analizi

Zombi derken ne demek istiyorsunuz?
Zombi bilgisayar kötü amaçlı kişiler tarafından bilgisayarının siber saldırı gibi bir iş için kullanılması.
Kaspersky bunu engeller mi emin değilim fakat ben uzun zamandır kullanıyorum ve internettr falan gezerken maruz kaldığım en ufak zararlıyı bile engelliyor.

RAT gibi virüsler bulaşırsa interneti kapayın Kaspersky gibi antivirüs ile tarama yapın. Temp klasöründeki her şeyi silin %temp% in de içindekileride silin.

Bu bilgisayarın zombi olmasına sebep olan yazılımlar, Kaspersky tarafından engellenebilir mi? Eğer Kaspersky engelleyemiyorsa ne yapmak lazım? Son olarak, eğer böyle bir durum varsa GlassWire bunun fark edilmesinde işe yarar mı?

Edit: Sorum sadece bilgisayarı zombi yapan yazılımlar için, normal virüslerin nasıl engelleneceğini biliyorum. Başlık değiştirildi.

Kaspersky yüksek ihtimal engeller şayet engelleyemedi bir firewall veya farklı bir zararlı tarama aracı ile fark edersiniz.

Geri
Yukarı