Zayıfım Askere Alınır mıyım?

lastbal06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Makina operatörü
Merhaba, direkt konuya girmek istiyorum. 2 Ay önce tecilimi bozdurdum ve Mayıs 4'de Askere gideceğim. Benim boyum 1.78cm Kilo:54-55 civarı. Sormak istedediğim şu ki bağzı arkadaşlarım askeriyede muayene olduğunda almazlar vs şeyler söylüyorlar ama burda muayenemi olup elverişlidir mühürünü bastılar. Gideceğim tarih belli oldu, sizce bir sorun olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha geçen gün bakmıştım buna. 1.78 boy için sınır 51 kilo. Yani gidiyorsunuz.
askerlik_boyagorestandartagirlikcizelgesi.png

Birçok sitede bu var. "Askerlik boy kilo" diye aratırsanız çıkıyor. Resmi bir sitede bilgi bulamadım malesef.

''Burada muayenemi oldum, elverişlidir mühürünü bastılar'' diyorsun. Daha neyi merak ediyorsun ? :)

Sen yeter ki Asker olmayı iste, onlar seni 40 kiloda bile alır.(y) (Gücün kuvvetin yerinde olduktan sonra)

Ben yapmak istiyorum de her türlü seni alırlar merak etme canlı şahit oldum.
Arkadaşımın kilosu askerliğe elverişli değil idi şubedeki görevlilerin başının etini
yiyerek askere gitti gerçi sonra çok pişman oldu ama o ayrı konu.

Sorduğunuz normal askerlik mi yoksa astsubay subay vs. okulları için mi? Ben hava ve deniz okullarından boy/kilo uyumsuzluğu nedeniyle elendim. 193 boya 60 kilo. :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı