ZENFONE 2 VS LG G3

dds.nightking

Hectopat
Daha fazla  
Hangi telefonu almalıyım sizce? Fiyatlar birbirine yakın. (Bahsettiğim modeller 32 GB hafızalı modeller)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hacı ben gıcık oldum Asus' a. Bir kere 2gb model getirmemek bile başlı başına aşağılama. Düşük işlemcili modeli 4GB diye kakalayacaklar. Asıl vaad ettikleri 32GB lık senin söylediğin modelinde ederinden pahalı satıyorlar. Bütçen yetiyorsa G3 veya Note3 düşün.

LG G3 olabilir. Zenfone 2 düşünüyor isen biraz daha bekleyip incelemeleri ve kullanıcı tecrübelerini duymanı tavsiye ederim. Başka bir telefon düşünüyor isen Note 3 olabilir.

Hacı ben gıcık oldum Asus' a. Bir kere 2gb model getirmemek bile başlı başına aşağılama. Düşük işlemcili modeli 4GB diye kakalayacaklar. Asıl vaad ettikleri 32GB lık senin söylediğin modelinde ederinden pahalı satıyorlar. Bütçen yetiyorsa G3 veya Note3 düşün.
Böyle diyorsunuz fakat LG hariç kim var şu an Asus'a rakip olabilecek segmentte ? Düşük işlemci dediğinizin de performansını biliyormuş gibi konuşuyorsunuz inceleme ve kullanıcı tebrübelerini beklemek şu an en mantıklısı bence de katılıyorum arkadaşa.

1. si LG Asus un rakibi değildir, açık ara daha öndedir. Asus' a da rakip olacak tonla firma var.
2. si işlemci performansını gayet iyi biliyorum. Bilmediğimizi düşünüyorsan fikir danışma zaten. Söylemeye çalıştığım şey fiyatlandırmayı Avrupa' da olduğu gibi işlemciye göre yapacaklarına , fazladan RAM koyarak işi eski dönemde PC lerde ki RAM savaşlarına döndürüyorlar. 2GB RAM' li herhangi bir modelin gelmemesi, Zenfone takip edenlerin %80 ini(sempatiyi düşük fiyatlarla kazandı yoksa şu ana kadar yeni bir teknoloji getirdikleri yok) beklediklerinden daha üst fiyat segmentine oynamaya zorunlu kılıyor.
3. sü insanların kullanıcı tecrübesi bekleyecek sabrının kaldığını düşünmüyorum zaten 3 aydır telefonu kullanmayan kalmadı yabancı kaynaklarda var her şey. Kilit nokta fiyattı. 6 aydır tanıttıkları modeli 1300TL den çıkardılar. 1500 e Note 3 satılıyor bilmiyorum farkında mısınız?

1. si LG Asus un rakibi değildir, açık ara daha öndedir. Asus' a da rakip olacak tonla firma var.
2. si işlemci performansını gayet iyi biliyorum. Bilmediğimizi düşünüyorsan fikir danışma zaten. Söylemeye çalıştığım şey fiyatlandırmayı Avrupa' da olduğu gibi işlemciye göre yapacaklarına , fazladan RAM koyarak işi eski dönemde PC lerde ki RAM savaşlarına döndürüyorlar. 2GB RAM' li herhangi bir modelin gelmemesi, Zenfone takip edenlerin %80 ini(sempatiyi düşük fiyatlarla kazandı yoksa şu ana kadar yeni bir teknoloji getirdikleri yok) beklediklerinden daha üst fiyat segmentine oynamaya zorunlu kılıyor.
3. sü insanların kullanıcı tecrübesi bekleyecek sabrının kaldığını düşünmüyorum zaten 3 aydır telefonu kullanmayan kalmadı yabancı kaynaklarda var her şey. Kilit nokta fiyattı. 6 aydır tanıttıkları modeli 1300TL den çıkardılar. 1500 e Note 3 satılıyor bilmiyorum farkında mısınız?
Asus'a rakip olacak tonla firma var diyorsunuz kim onlar örnek verir misiniz ? Şu an 1100-1500 TL arasındaki telefonlara bakarsak G2,G3 mantıklı geliyor G3 tartışılıyor kullanıcıdan kullanıcıya , G2'ye lafım yok. Note 3 diyorsunuz fakat Zenfone 2 Note 3'den daha performanslı testlere bakabilirsiniz. Haklısınız RAM koyarak öyle bir kanıya gidiliyor olabilir. Tanıtılma tarihinin bu kadar da geç olduğunu asla düşünmüyorum zaten ilk satışa başlanma tarihi Nisan ortasıydı o da Asya ülkelerinde başladı (Tayvan , Vietnam vs.) New York'ta 18 Mayıs'ta yapıldı lansmanı buna bakılırsa Türkiye'deki tarihi o kadar geç gözükmüyor şu an için zaten Asus Türkiye 3.Çeyrek demişti tarih için Haziran'a girdiğimiz gibi lansman haberini verdiler yani 3. çeyreğe girdiğimiz gibi.

Bir kere eğer yüksek alım gücü olan kullanıcıya oynayacaksanız o kaba tasarımı ve vasat kamerayı halledeceksiniz. Dediğim şeyin bir özeti de bu. Performansa gelirsek telefonda oyun oynamak kullanıcıların belki en son düşündüğü şeylerden biri. Ama onun içinde RAM her şey demek değil. Iphone da 1GB RAM var ama performans sıkıntısı yok. Asus' a Samsung, LG, HTC ,General Mobile hepsi de rakip olur. Daha ne olsun.

Bir kere eğer yüksek alım gücü olan kullanıcıya oynayacaksanız o kaba tasarımı ve vasat kamerayı halledeceksiniz. Dediğim şeyin bir özeti de bu. Performansa gelirsek telefonda oyun oynamak kullanıcıların belki en son düşündüğü şeylerden biri. Ama onun içinde RAM her şey demek değil. Iphone da 1GB RAM var ama performans sıkıntısı yok. Asus' a Samsung, LG, HTC ,General Mobile hepsi de rakip olur. Daha ne olsun.
Samsung'un A serisi şu an Zenfone ile yarışamaz , HTC o fiyat segmentinde Desire modelleri var onlara da güncelleme ne kadar gelir belli değil zaten durumlar kötü HTC'de , General Mobile'ı bu kesede tutmanız bile ne kadar az bildiğinizin kanıtıdır başka sözüm yok iyi günler.

LG G3 almayın hocam. Eski kullandığım telefondu. 2K ekrana donanım yetmiyor. Şarj ve ısınma sorunu çok fazla bu cihazda. Ama film video vb. izlemek için ekranı gayet güzel. ZenFone 2 güzel bir telefona benziyor. Ancak sorunlu mu nasıl bilmiyorum. LG G2'ye bakabilirsiniz çok iyi ve kusursuz bir telefondur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı