Zenfone 5 için Lollipop Güncellemesi Ertelendi mi?

Kaganiane

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ASUS, Mart ayı sonu itibariyle Türkiye’deki Fonepad’lere Android Lollipop güncellemesini OTA üzerinden dağıtmaya başlamıştı. Ancak son gelen haberlerZenfone 5 kullanıcılarını üzecek cinsten.
ASUS’tan, geçen yılın son çeyreğinde sızdırılan bu haberde Android 5.0 Lollipop güncellemesini Nisan 2015’te vereceği görülmüştü. Ancak ASUS’a danışan bir Zenfone 5 kullanıcısı hiç beklemediği bir yanıt almış.
Lollipop güncellemesi Mayıs’ta!
Himanshu isimli kullanıcı ile Flea isimli ASUS yetkilisi arasında geçen görüşmenin detaylarında güncellemenin Mayıs ayına kaydırıldığı görülüyor.
11130254_677478462362862_4537898071077599213_n-158x280.jpg

Asus yetkilisinin verdiği cevabın detaylarında; stabilleştirme sorunlarını aşmak için zamana ihtiyaç duyulduğu belirtildiği görülüyor. Öyle görünüyor ki Asus yetkilileri, Lollipop güncellemesini Zenfone 5’e entegre ederken stabilite bozulmuş ve sorunlar ortaya çıkmış. Bu sorunları aşmak için zamana ihtiyaç duyuyorlar.
Haberi doğrulatmaya çalışıyorum
ASUS’un Facebook ve Twitter üzerindeki hem uluslararası hem de Türkiye hesaplarıyla iletişime geçtim. Bu duyumu onlarla paylaştım. Eğer haberi doğrularlarsa, Zenfone 5 kullanıcıları bir ay daha bekleyecek.
Zenfone 4, 4.5 ve 6 için de erteleme söz konusu olabilir!
Aynı alt yapıya sahip olan Zenfone 4, 4.5 ve 6 için de aynı erteleme yapılmış olabilir. Ancak yine de kesin bir haber almadım, beklemedeyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı