Zenmap kurulumu yaparken hata

CharonVI

Hectopat
Arkadaşlar zenmap kurar iken bu hatayı alıyorum ne yaptım ise olmadı. Yardım eder iseniz çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210318_015336.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 248
Çoğu kişinin bu hatayı aldığını görüyorum, Zenmap'ın da sadece RPM'e destek vermesini anlamadım. Zenmap yerine nmap kullan istersen.

Çoğu kişinin bu hatayı aldığını görüyorum, Zenmap'ın da sadece RPM'e destek vermesini anlamadım. Zenmap yerine nmap kullan istersen.
Görmüş olduğum eğitimde eğitici Zenmap kullanıyor ve konuyu ona göre anlatıyor cevabın için teşekkür ederim

Eğer halledemediysen sırasıyla aşağıdaki kodları dener misin ?
Bash:
apt-get remove alien
curl http://ports.ubuntu.com/pool/main/a/alien/alien_8.90_all.deb --output alien.deb
dpkg -i alien.deb

Bu işe yaramazsa :
Bash:
sudo apt install ruby ruby-dev rubygems build-essential
sudo gem install --no-document fpm
fpm -s rpm -t deb zenmap-7.91-1.noarch.rpm
Yukarıdaki alien ile değilde fpm ile yüklemene olanak sağlar .

Arkadaşlar hepinizin cevapları için teşekkür ederim sorunumu yeni bir Kali Linux Ova dosyası ile hallettim

Arkadaşlar hepinizin cevapları için teşekkür ederim sorunumu yeni bir Kali Linux Ova dosyası ile hallettim
Hangi sürümü kullanıyorsun? Bende de aynı hatayı veriyor. MİTMF da zaten kurulmadı, bir de bu çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…