Zil teli sinyali verimli iletir mi?

k.omer0

Decapat
Daha fazla  
1 sene önce Sony WH-CH510 modellik Bluetooth kulaklığını aldım. Gayet memnundum ses düzeyi olsun bass kalitesi olsun şarjın dayanma süresi süperdi.
Bir gün spor yaparken pedin terli olduğunu gördüm ve silmek istedim tam silerken menteşenin olduğu yerden kırılıverdi. Garantisi de vardı ama o zaman meşgul olduğum için garantiye yollayamadım. Japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım. Hoparlör sağa sola dönmüyordu ama benim için bir sorun yoktu. Tekrar kırıldı tekrar yapıştırdım birkaç kere.
Bir gün yapıştırdım fakat soldan ses gelmedi (kırılma sorunu sağda). Daha sonra multimetre ile ölçüm yaptım sağ(Bluetooth devresinde olduğu kısım)dan sola iletim yok. Tamirci ye sordum herhangi bir zil teli gibi bir telle bağlantı yapsam sorun gider mi diye. Daha önce böyle bir arıza gelmişti sağ ve sol arasında ses farkı oluyor demişti. Sizce ne yapmalıyım bu saatten sonra. Kulaklık bana göre pahalı olduğu için boş veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zil teli denildiği gibi tek damar. Çok damarlı kadar esnek olmaz.

Zil teli yanlış bilmiyorsam tek damar yani uygun olmaz. Çok damarı olan bir ince tel daha iyi olur. Herhangi bir eski USB şarj kablosunu kesin içini kullanın daha iyi bence.

USB çok kalın olur hocam zil teli kalınlığında çok damarlı kablo bulabilir miyim sizce?

Zil teli denildiği gibi tek damar. Çok damarlı kadar esnek olmaz.

Hocam bu kanalda esnekliğe gerek yok ama sinyalde sorun olur mu bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinyal konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı