Zinciri fazla yağlamak

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhabalar öncelikle ısıl işlem yağının bisiklete çok iyi geldiğini bisikletçi bir abi söylemişti. Zaten babamın şirketinde ısıl işlem fırınları olduğu için yağı kolayca temin edebildim ama yanlışlıkla 80-90 ML yağ döktüm bu yağ zarar verir mi? Ondan sonra peçete ile biraz temizledim ama ne kadar işe yarar bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim.

Yaz günü fazla yağ sürmek gerekli değildir. Fazla yağ toz pislik toplar. Alabildiğiniz kadar fazlasını alın. Başka bir zararı olmaz.

Bisiklet zincirini bilmem ama biz fabrikada makina bakımında yağlarken usta demişti fazla olsun az olmasın fazlasının zararı olmaz diye bisiklet içinde aynısı olur mu bilmem

Herkese merhabalar öncelikle ısıl işlem yağının bisiklete çok iyi geldiğini bisikletçi bir abi söylemişti. Zaten babamın şirketinde ısıl işlem fırınları olduğu için yağı kolayca temin edebildim ama yanlışlıkla 80-90 ML yağ döktüm bu yağ zarar verir mi? Ondan sonra peçete ile biraz temizledim ama ne kadar işe yarar bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim.

2 Diş fırçasını ağız ağıza birleştir zinciri temizle.

2 Diş fırçasını ağız ağıza birleştir zinciri temizle.
Teşekkür ederim bir yerde görmüştüm umarım işe yarar, bantla mı bağlayacağım fırçaları.
Bisiklet zincirini bilmem ama biz fabrikada makina bakımında yağlarken usta demişti fazla olsun az olmasın fazlasının zararı olmaz diye bisiklet içinde aynısı olur mu bilmem
Teşekkür ederim inşallah bir şey olmaz.
Yaz günü fazla yağ sürmek gerekli değildir. Fazla yağ toz pislik toplar. Alabildiğiniz kadar fazlasını alın. Başka bir zararı olmaz.
Çok alamazsam ne olur birde bir sorum daha olacak bisiklet ön janttan tık tık diye ses çıkıyor orayı yağlamam gerekir mi ?
En fazla vereceği zarar kir toprak toplaması olur bir şey olmaz.
Teşekkürler bir sorum daha olacak janttan tık tık ses geliyor ön janttan orayı yağlamam gerekir mi.

Çok fazla yağ olursa toz toprak birikir, dişlilerde kirlenme, zorlanma, toplanma olur. Bol bol da yağ sıçrar. Sağlıklı değil.

Bisikleti ters çevir, zincire ve dişlilere bolca WD40 vur, tüm yağ aksın. Sonrasında sadece zincire yağ vur ve pedali çevir. Azar azar yağ dök bir andan da çevir ve vites attır, ama dişlilere direkt yağ dökme. Biraz döktükten sonra dene, vites geçişleri kaymak gibi olursa tamamdır :)

Geri
Yukarı