Zippo çakmağım hangi yıl ve aya ait?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba. Aşağıda fotoğrafını attım. Çakmağımı daha dün aldım ve tarih ve ay olayını hala anlayamadım. Bileniniz varsa bu çakmak hangi yılda üretilmiş? Sol tarafta I sağ tarafta 17 yazıyor.

Bu arada çakmağımın kapağının iç kısmı sararmış %100 orijinal daha dün aldım ve aldığımda böyleydi. Sararan kısmı bu. Normal midir?

Dosya Ekleri

• 20230109_215434.jpg
    20230109_215434.jpg
    87,6 KB · Görüntüleme: 110
  • 20230109_220021.jpg
    20230109_220021.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 67
Merhaba. Aşağıda fotoğrafını attım. Çakmağımı daha dün aldım ve tarih ve ay olayını hala anlayamadım. Bileniniz varsa bu çakmak hangi yılda üretilmiş? Sol tarafta I sağ tarafta 17 yazıyor.

Bu arada çakmağımın kapağının iç kısmı sararmış %100 orijinal daha dün aldım ve aldığımda böyleydi. Sararan kısmı bu. Normal midir?

Harfler ay kısmını temsil eder. Örneğin: A = Ocak, B = Şubat.
Sayılar yıl kısaltması. 17 = 2017.
Bu durumda çakmak Eylül 2017'de üretilmiş.
İç kapak lekeleri orijinal ürünlerde oluyor. Farklı tasarım aşamalarından ve kaplama aşamalarından geçtiği için leke mümkün olabiliyor.
Taş kısmının desenini kontrol edin.

Zippo-vs-Rippo-Flint-Wheel-e1594946202669.jpg

Ayrıca iç aksamda ki yazıları kontrol edin. Noktasına ve virgülüne kadar komple aynı olması gerekiyor. Yuvarlak içindeki sayı farklılık gösterebilir ona dikkat etmeseniz de olur.

2011-Zippo-Made-in-USA.jpg

İç kapak lekeleri orijinal ürünlerde oluyor. Farklı tasarım aşamalarından ve kaplama aşamalarından geçtiği için leke mümkün olabiliyor.

Ayrıca iç aksamda ki yazıları kontrol edin. Noktasına ve virgülüne kadar komple aynı olması gerekiyor. Yuvarlak içindeki sayı farklılık gösterebilir ona dikkat etmeseniz de olur.

Anladım çok teşekkür ederim. Yani bu çakmak 5 yıldır alınmayı mı bekliyordu?

Attığınız fotoğraftakinin aynısı şu scroll tuşu gibimsi yer. Ancak iç kısmını dış kısmından çıkaramıyorum. Ne kadar çeksem de çıkmıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Anladım çok teşekkür ederim. Yani bu çakmak 5 yıldır alınmayı mı bekliyordu?

Toptancının elinde kalmıştır ve uyguna piyasaya vermiştir. Size satan satıcıda bu fırsattan faydalanmıştır.

Attığınız fotoğraftakinin aynısı şu scroll tuşu gibimsi yer. Ancak iç kısmını dış kısmından çıkaramıyorum. Ne kadar çeksem de çıkmıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

YouTube'da videolar var. Yanlış yönlendirmek istemem.

Toptancının elinde kalmıştır ve uyguna piyasaya vermiştir. Size satan satıcıda bu fırsattan faydalanmıştır.

YouTube'da videolar var. Yanlış yönlendirmek istemem.
D&R den aldım çakmağımı. Biraz garip sanırım kimsenin dikkatini çekmemiş. :D ne diyelim çakmağım doğru kişinin eline düştü çok şanslı bence ona çok iyi yollarla bakacağım. :D :D Bir de bir tane daha almayı düşünüyorum sizin görüntü olarak sevdiğiniz bir model varsa paylaşır mısınız? (1000 TL altı)

Geri
Yukarı