Ziraat Bankası +bakiye nedir?

Merhaba arkadaşlar. Bir ürüne ihtiyacım var ve almam gerek lakin kredi kartıma girince +7000 küsur bir artı para gözüküyor. Bu parayı hesabıma çekebiliyorum ama borç oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? 1200 çekmem lazım ondan dolayı soruyorum aslında borç olmaması lazım değil mi? Artı olarak gözüktüğü için bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231029_015713.jpg
    Screenshot_20231029_015713.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 1.915
Erken kapama falan yaptıysan, erken kapama yerine kredi kartına doğrudan ödeme yapmış olabilirler o yüzden öyle görünüyordur İş bankasında başıma gelmişti. Veya borcunu öderken fazla para ödemiş olabilirsin. Kart numarana para gönderilmiş de olabilir. Önce detaylı bir kart hareketlerini kontrol et bir kaç ayın.

Merhaba arkadaşlar. Bir ürüne ihtiyacım var ve almam gerek lakin kredi kartıma girince +7000 küsur bir artı para gözüküyor. Bu parayı hesabıma çekebiliyorum ama borç oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? 1200 çekmem lazım ondan dolayı soruyorum aslında borç olmaması lazım değil mi? Artı olarak gözüktüğü için bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Borç olmaz herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:

+ Para senin nakint avansın oluyor çekersen bakiyen - ye düşer yani borca girer ve diğer maaşında o borç kapanır ama bu sefer de + da kalan kısım azalır yani ihtiyaçlarını karşılayamazsın - ye düşürmeden. Hiç bulaşma nakit avansa yani ha çok ihtiyacın olur bir şey olur o zaman bir şey diyemem ama mecburi haller dışında çekme derim. Faizsiz kredi gibi düşün bunu öyle.

+ Para senin nakint avansın oluyor çekersen bakiyen - ye düşer yani borca girer ve diğer maaşında o borç kapanır ama bu sefer de + da kalan kısım azalır yani ihtiyaçlarını karşılayamazsın - ye düşürmeden. Hiç bulaşma nakit avansa yani ha çok ihtiyacın olur bir şey olur o zaman bir şey diyemem ama mecburi haller dışında çekme derim. Faizsiz kredi gibi düşün bunu öyle.

Şimdi kart limitim 2500 kalan limitim 1568 1200TL'ye bir ihtiyacım var alacağım 3 taksit peşin fiyatına bir de bu artı paralarla diğer ay kaç TL öderim tahmininiz var mı?

Asgari ödesem KKB etkileniyor mu ?

Borç olmaz, ama limitinden düşer.

Örneğin 3 aylık taksiti tek seferde yatırmışsındır, o taksit bu artı bakiyeden çekilerek ödenir ve sana hissettirmeden 3 ay sonra kapanır.

Bunu çektiğinde borçlarınla yüzleşmiş oluyorsun.

+ Bakiye ile mi satın almalıyım yoksa kart limitimle mi o konuyu anlamadım.

Şimdi kart limitim 2500 kalan limitim 1568 1200TL'ye bir ihtiyacım var alacağım 3 taksit peşin fiyatına bir de bu artı paralarla diğer ay kaç TL öderim tahmininiz var mı?

Asgari ödesem kkb etkileniyor mu?

+ Bakiye ile mi satın almalıyım yoksa kart limitimle mi o konuyu anlamadım.

Bak şimdi, sen oradaki 2500 TL'nin hepsini çekersen diğer ay maaşından otomatik oraya aktarılıyor zaten. Yani senin maaşın 11500 olsa 2500 eklersen 14 bin TL olur ama sen o 14 bin TL'nin hepsini çekersen diğer ay asgari ücretten aldığın 11500'den 2500'ü çıkarırsan 9000 TL maaş almış gibi bir şey oluyorsun, böyle düşün. Giden 2500 senin nakit avansın, ha, her ay yenileniyor ve kapatamıyorsun. İhtiyacın olanı çek tabii karar senin faizsiz kredi gibi düşün. Bu nakit avansı bankaya giderek yükseltedebiliyorsun fakat tavsiye etmiyorum. İhtiyaçlarınızı karşılayacak kadar al her zaman. Ve tekrardan altını çizerek söylüyorum, nakit avans kredi değildir. Nakit avans senin maaşına ek olarak banka tarafından belirlenen limitle kullanılabilen bir paradır. Eğer bu parayı çekersen diğer ay maaşına yansıtılır ve tekrar durumun yoksa kullanmaya başlarsın ve bu şekilde döngüye girer. Bu yüzden mecburi haller dışında asgari ücret alan kişilere bu parayı kullanmalarını kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı