Ziraat Bankası ile yurt dışı alışverişi nasıl yapılır?

rusen02

Decapat
Daha fazla  
Malum dolar kurundan ötürü bazı şeyleri dolar daha fazla yükselmeden almak istiyorum ama yurt dışı alışverişlerde hiç tecrübem yok.

Ziraat Bankası'nda kendi adıma kayıtlı bir hesabım ve banka kartım, babam adına kayıtlı bir kredi kartım var. Ödemeyi nasıl yapıyorum? Visa ve Mastercard kabul ediyorlar mı? Ödemek için dolar hesabım olması gerekir mi? Banka kartıma bağlı sanal kart ile yapsam? Sanal kartı kullanarak alışveriş yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de Ziraat banka kartı var. AliExpress ile alışveriş yaptığım zaman sorun yaşamamıştım. Ödemeyi Türk lirası ile yapmıştım, zaten ödemeyi alan şirket İyzico idi. Sanal kartı internet alışverişine açarsanız bir sıkıntı çıkmaz. İnternet ortamında sanal kart kullanmak daha güvenli olduğunu söylüyorlar.

Malum dolar kurundan ötürü bazı şeyleri dolar daha fazla yükselmeden almak istiyorum ama yurt dışı alışverişlerde hiç tecrübem yok.

Ziraat Bankası'nda kendi adıma kayıtlı bir hesabım ve banka kartım, babam adına kayıtlı bir kredi kartım var. Ödemeyi nasıl yapıyorum? Visa ve Mastercard kabul ediyorlar mı? Ödemek için dolar hesabım olması gerekir mi? Banka kartıma bağlı sanal kart ile yapsam? Sanal kartı kullanarak alışveriş yapabilir miyim?

Enpara tavsiye ederim. 10 milyar kadar limiti oluyor. Yurt dışı alışverişlerde en iyi seçenek olur. Ziraat her şeye para kesiyor.

Geri
Yukarı