Ziraat Temassız kart ile Microsoft Store'dan alışveriş yapılmıyor

Yer
United States Of Black Diamond :)
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Direkt konuya giriş yapmak istiyorum,
Ben genelde Microsoft Store'dan Roblox oyunu için her 10-15 günde bir "80 robux" satın alıyorum. Alıyordum. Normalde her yerde 9, 75TL-10TL olan oyun parasını 2, 75TL'na satıyordu, kral.
Sürekli dışarıda pos cihazlarını ellemekten bıktım ve "ziraat bank kartımı kaybettim." ayağıyla kartımı temassıza çevirdim, üzerine isim eklendi vs.

1615487187503.png

Sorun: Banka kartımı değiştirdiğimden beri bu hatayı alıyorum.
Denediğim çözümler:
-Ziraat Bank'ın müşteri hizmetlerini aradım. "şüpheli işlem. Buna bir şey yapamıyoruz. Alışveriş yapmaya çalıştığınız site tehlikeli." diyorlar, başka bir şey demiyorlar. "bank kart ile bu işlem zaten yapılamıyor. Kartınız değişmesiyle bir alakası yok." muş muş. Ne imiş "site güvenli değilmiş." miş. Microsoft bu ya. Neresi tehlikeli olacak? Önceden her 10 günde bir alışveriş yaptığım site ne zaman tehlikeli oldu?
-Kartımı sürekli tanılayıp sildim. Bir işe yaramadı.
-Mobil ödeme seçeneğini eklemeyi denedim. Sadece Turkcell operatörü geçerliymiş. Tam bir saçmalık. Ben Vodafone kullanıyorum.
-Microsoft ile irtibata geçmeye çalıştım. Sadece Asya, Amerika ve Afrika vb. şeyler var. Hiç Türkiye seçeneği göremedim.
Eski kart ile yaptığım işlemler (bu sene, kart değiştirilmeden önce.):

1615487807458.png

Keşke değiştirmez olaydım kartımı da bunlar başıma gelmeseydi.
Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın, çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınız, internet üzerinden alışveriş yapmaya açık mı? Yeni kart gelince değişmiş olabilir.

Direkt konuya giriş yapmak istiyorum,
Ben genelde Microsoft Store'dan Roblox oyunu için her 10-15 günde bir "80 robux" satın alıyorum. Alıyordum. Normalde her yerde 9, 75TL-10TL olan oyun parasını 2, 75TL'na satıyordu, kral.
Sürekli dışarıda pos cihazlarını ellemekten bıktım ve "ziraat bank kartımı kaybettim." ayağıyla kartımı temassıza çevirdim, üzerine isim eklendi vs.

Eki Görüntüle 917764

Sorun: Banka kartımı değiştirdiğimden beri bu hatayı alıyorum.
Denediğim çözümler:
-Ziraat Bank'ın müşteri hizmetlerini aradım. "şüpheli işlem. Buna bir şey yapamıyoruz. Alışveriş yapmaya çalıştığınız site tehlikeli." diyorlar, başka bir şey demiyorlar. "bank kart ile bu işlem zaten yapılamıyor. Kartınız değişmesiyle bir alakası yok." muş muş. Ne imiş "site güvenli değilmiş." miş. Microsoft bu ya. Neresi tehlikeli olacak? Önceden her 10 günde bir alışveriş yaptığım site ne zaman tehlikeli oldu?
-Kartımı sürekli tanılayıp sildim. Bir işe yaramadı.
-Mobil ödeme seçeneğini eklemeyi denedim. Sadece Turkcell operatörü geçerliymiş. Tam bir saçmalık. Ben Vodafone kullanıyorum.
-Microsoft ile irtibata geçmeye çalıştım. Sadece Asya, Amerika ve Afrika vb. şeyler var. Hiç Türkiye seçeneği göremedim.
Eski kart ile yaptığım işlemler (bu sene, kart değiştirilmeden önce.):

Eki Görüntüle 917781

Keşke değiştirmez olaydım kartımı da bunlar başıma gelmeseydi.
Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın, çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Mobil uygulama üzerinden kartının Online alışverişle açık olduğundan emin olduktan sonra uygulama üzerinden hesabına bağlı bir sanal kart çıkartmanı öneririm. Sonrasında bu sanal kart ile tekrar satın almayı dene ve son durumu buraya yaz.
Sanal kart çıkartarak bu sorunu çözebilirsin.

Kusura bakmayın arkadaşlar, uzun süredir bir yerde internetsiz kaldığım için cevaplayamadım, özür dilerim. :(
Arkadaşlar PAYCELL kullanmaya başladım ve artık hiçbir uygulamada bana güvensiz yer diye hata vermiyor.
Yine de yardımlarınız için teşekkürler. :)
Kartınız, internet üzerinden alışveriş yapmaya açık mı? Yeni kart gelince değişmiş olabilir.
Açıktı, özellikle o işlemi yaptım. Ama ne ise gerek kalmadı. :)

Geri
Yukarı