Zoom'da kulaklıktan ses gelmiyor

İntikankam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün Bluetooth dongle aldım kablosuz kulaklığımı bağlayıp Zoom'a girdiğimde ses olması gerekenden garip geliyordu. Mikrofon kısmından baktım Speaker kısmında;
Kulaklıklar(P47 Stereo) yazıyordu hemen yanında ise Kulaklık(P47 Hands-Free AG Audio) yazıyordu ve seçiliydi. Stereoya geçince Zoom'dan ses gelmiyor, hands-free AG Audio'ya geçincede ses garip geliyor ve diğer uygulamalardan ses gelmiyor. Kulaklığı telefondan denedim çalıştı. Bilgisayarda'da çalıştı ama Zoom'a girince dediğim olay oluyor. Ne yapmam lazım?

1610981537972.png

1610981557847.png

UB400 | Bluetooth 4.0 Mini USB Adaptör | TP-Link Türkiye (tp-link.com)
P47 Wireless SD Kart Destekli Bluetooth 5.0 Kulak Üstü Kulaklık Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, uygulama kaynaklı bir durum. Same as seçeneğini kullanmak için. Ses ayarlarından varsayılan ses aygıtı olarak ayarlayın. Daha sonra seçin.

Sorunu şöyle çözdüm benim kulaklığımda bir özellik yokmuş bu yüzden stereo açıkken mikrofonu kullanamıyormuşum. Bende harici bir mikrofon olduğu için onu kullandım ve sorunu çözdüm. Yani bilgisayarın sesini kulaklıktan konuşmak içinse harici mikrofonu kullanıyorum böylece sorunumu çözmüş oldum.

Aynı sorunu yaşayan olursa daha detaylı açıklarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı