Çözüldü Zorinos Wi-Fi kopması akabinde tüm Wi-Fi listesinin yok olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, emektar bilgisayarıma zorin OS Lite kurdum.

Kurulum öncesi önizleyicide Wi-Fi kopması hiç olmadı. Kurulum bittikten sonra yine internete bağlanabildim. Ancak daha sonra bilgisayarı açtığımda normal bir biçimde modeme bağlandı, 5-6 saniye sonra modem bağlantısı koptu. Wi-Fi listesini açığımda birkaç saniye sonra listenin de yok olduğunu gördüm.

Bu sorunu rastgele yaşıyorum. Bazen bağlantı kopuyor bazen kopmuyor. Sizce çözüm nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
iwconfig ile yapılan değişiklikler network manager uygulamasını doğrudan etkilemez. Ağı kapatıp açmak gerekir. Bunun yerine nmcli kullanılırsa değişilikler NM'yi de etkiler.

Aşağıdaki komutla ağ yöneticisinin güç yönetimini pasifleştirin. Sonra ağ yönetimini kapatıp açın.

Kod:
echo -e '[connection]\nwifi.powersave = 2' | sudo tee /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
iwconfig ile yapılan değişiklikler network manager uygulamasını doğrudan etkilemez. Ağı kapatıp açmak gerekir. Bunun yerine nmcli kullanılırsa değişilikler NM'yi de etkiler.

Aşağıdaki komutla ağ yöneticisinin güç yönetimini pasifleştirin. Sonra ağ yönetimini kapatıp açın.

Kod:
echo -e '[connection]\nwifi.powersave = 2' | sudo tee /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf

Çözüm

Kod:

Dediğinizi yaptım ve gün boyunca defalarca denedim. Şimdilik sorun çözülmüş gözüküyor. Birkaç gün daha deneyeceğim, moderatörler konuyu kapatmazsa sevinirim.
Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.
Sorun çözüldü, internet kopması yaşamıyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı