Zotac 4060 Ti alınır mı?

Çok bilinen bir marka size denk gelmemiş senelerdir var. Diğer markalara göre eskiden malzeme kalitesi bir tık daha düşüktü GTX 660 zamanları ama hiç sorunum olmadı. NVIDIA kart yapıyor sadece. Şimdi ki modelleri çok geliştirmişler kalite de artmış direk alınır.

Hocam ısınma konusunda sadece kart etken değil.

Kasanın önü camdır hava çok alamayınca daha çok ısınır. Ya da üste fan takmaz bazısı sadece ön ve tek arkaya koyar bu da fark eder. Hatta fanlar ses yapmasın diye çok düşük hıza alır fanlar anca kendine döner e hali ile ısınır. Ya da daha hızlı açarsın profil yapıp oyunda hızlandırırsın daha iyi hava akımı verir.
Odan çok sıcaktır küçüktür kalorifer yakındır vs. Uzar gider.

Kısaca tek etken kart markası değil.

Benim ASUS vardı GTX 1660 Super modeli adamlar ince ve kötü bir soğutucu bakırı koymuş yani çok yetersiz. Oyunlarda 85'lere çıkıyordu adı ASUS ama sonra revizyona gitmiş EVO modelleri çıkarmış kartlar benden serin çalışıyor yani benim yapacağım tek şey vardı altına 2 tane fan koymak öyle dereceleri düşürüyordum. Bunu örnek olsun diye söyledim yani en iyi markayı alırsın ama adam bir hatalı veya iyi test etmediği bir ürün üretiyor artık şansa kime denk gelirse. Sonra revizyon çıkıp yenileniyor sendeki sende kalıyor olay bu.

Sağ olasin hocam aklımda soru işareti vardı artık yok, alacağım galiba kartı zaten çok sıcak bir bölgede de yaşamıyorum sıkıntı çıksrırsa fan alırım.

Geri
Yukarı