Zotac 4070 Ti Trinity alınır mı?

Bu arada geçmiyor 55 derecede dolanıyor.
İmkanı yok o anca oyunlarda olur sentetik testlerin hiçbirinde dolanamaz 55 derecede custom sıvı soğutma yapılmadığı sürece.

Vallahi hocam benim de baktıklarım hep öyleydi. Şöyle düşünüyorum bu 4070 Ti'ler overboost soğutmalı hepsi en kötü ne kadar olabilir ki. Eskiden kartlarda soğutma bir tercih sebebiydi şimdi Reddit gibi forumlarada baktığımda herkes en ucuzu hangisi onu al diyor.
Yani siteye güvenmiyorsanız yapacak bir şey yok çok üzmez Zotac. Ventus alma ama.

Evet arkadaşlar GTX 1070 MSI Armor OC model karttan bugün itibaren Zotac 4070 Ti trinity versiyona geçtim. Kartın soğutması tam da düşündüğüm gibi gayetr makul ve yeterliymiş. Call of Duty de 60 derece ile 56 derece arasında geziyor tüm ayarlar açık şekilde 170 FPS'e kitlediğimde ise 50 derecelerde geziyor kartın sıcaklık değerleri ve fan sesi yok denecek kadar az 40 dereceye kadar fanlar yüzde 30 da dönüyor 40 derece ye geldiğinde yüzde 50 hızda 60 dereceye geldiğinde yüzde 55 hızda ve 70 dereceye geldiğinde yüzde 65 hızda dönüyor. Yüzde 55'te hafif bir Flow sesi geliyor 60'ta evet diyorsunuz fan sesi geliyor ama kulaklıksız bile rahatsız edecek seviyede değil 65'ten itibaren fan sesi bariz geliyor bu noktada kimisi rahatsız olabilir kimisi olmaz ama bence kullanıcıların yüzde 90'ı bunu kafaya bile takmaz açıkçası. Yüzde 10'luk kesim zaten donanım meraklısı insanlar onlar bu konuda obsesyon gösterebilirler. Coil whine zırıltısına gelecek olursak coil whine olarak kart yük altında iken bir cızırtı geliyor 5 cm uzaklıkta karta kulağı dayarsanız cızırtı sesi var ama uzaklaşında cızırtısı kayboluyor kasa kapağını takınca ise cızırtı namına bir şey kalmıyor ki bu da bence turnusol testi olarak sayılabilecek nokta. Kartın performansı ile ilgili anlatacak bir şey yok zaten kartın çok performanlı olduğunu herkes biliyor. Benim deneyimlerim bu şekilde oldu.

Merhaba arkadaşlar elimde bu karttan iki adet kutusu ve jiletini açılmamış olarak var.Site fiyatından çok daha uyguna satıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı