Zotac GeForce RTX 3070 Twin Edge OC nasıldır?

Relfrah

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben bu kartı aldım fakat inanılmaz kararsızlık yaşıyorum. Kartta bir sorun var mı? 6200 TL gibi bir fiyata aldım, alternatiflere yönelmeli miyim? Bazı yayıncılar alınmamalı şeklinde fikir beyan etmişler, hatta direkt 3070 serisini almayın diyenleri dahi gördüm. Kafam çok karıştı. Sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde Zotac'a sıcak bakmıyorlar nedenini bilmiyorum. Bir de nerden aldınız ? Aldığınız yer sıkıntılı olmasın ? Aklıma kullanılıp geri verildi mi acaba sorusu geldi .

Genelde Zotac'a sıcak bakmıyorlar nedenini bilmiyorum. Bir de nereden aldınız? Aldığınız yer sıkıntılı olmasın? Aklıma kullanılıp geri verildi mi acaba sorusu geldi.

n11.com üzerinden satın aldım, satıcı yorumları iyiydi, geldiğinde kontrol edeceğim dikkatli bir şekilde. Henüz elime ulaşmadı. Sorun olacağını sanmıyorum. Zotac en son GTX 760 AMP! Versiyonunu kullanmıştım ve ondan çok memnundum. Hazır kargoya da verilmemişken kafamda netleştirmek istedim.

Kartta bir sorun olup olmadığını anlamak için kartı benchmark testine sokup internetteki sonuçlarlarla karşılaştırabilir ve stres testi yapabilirsiniz. 3070 önerilmemesinin sebebi ise o fiyata 8 GB VRAM'i olmasıdır diye düşünüyorum.

Kartta bir sorun olup olmadığını anlamak için kartı benchmark testine sokup internetteki sonuçlarlarla karşılaştırabilir ve stres testi yapabilirsiniz. 3070 önerilmemesinin sebebi ise o fiyata 8 GB VRAM'i olmasıdır diye düşünüyorum.

Evet 3080 ile karşılaştırdıkları için sanırım ama bizim ülkede fiyatta çok fark var, dolayısıyla o kadar yükseklere çıkıp ikisini kafamızda yarıştıramıyoruz maalesef.
Kartta kronik bir sorun yok. Sizin aldığınız modelin soğutma performansı hakkında bir bilgim yok fakat çok ısınacağını zannetmiyorum.

Kronik sorun olmamasına sevindim, o bayağı üzerdi. Soğutma olarak da kompakt bir kart olduğu için 4-5 derece fazla çıkacağını düşünüyorum ki o da benim için pek önemli değil şu durumda. Yeterki sağlıklı çalışsın ve performansta geride kalmasın kart.

Genel olarak ısınmıyor. Bence güzel. Sıcaklık genel olarak 72 derece civarlarında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genel olarak ısınmıyor. Bence güzel. Sıcaklık genel olarak 72 derece civarlarında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal diyebiliriz çünkü şu anki kart (MSI GTX 1080 Gaming X 8g) 75 derece civarında çalışıyor. Burada da sorun yaşamayacağız gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı