Zotac GTX 1060 3GB AMP Fanları Çalışmıyor

Garantisi varsa, garantiye göndermekten çekinmeyin. Daha önce benim de başıma geldi, başkalarının da başına geldiğini gördüm. Tam olarak tarif ettiğiniz şekilde oluyor. Büyük ihtimalle fanlarda sıkıntı yoktur ama kartın üzerindeki fan kontrolcüde veya güç beslemesinde bir sıkıntı olabilir. Garantiye yollayın kartı.

Eliniz ile rahat dönebiliyor mu fanlar kontrol edin. Fanlara üfleyince kendiliğinden dönmesi lazım dönmüyor ise tozdan veyahut başka bir sebepten fan sıkışmış, zor dönüyor olabilir. Bir de fan kablosunu oksit var ise gitmesi için 2-3 kere sök tak yapıp iyice yerine oturtun.
Elim ile döndürdüğümde ikisi için de bi zorluk hissediyorum. Kasamda AMD RYZEN 1500X de var onun fanını elime çevirdiğimde 20 tur kadar dönüyor ancak ekran kartıma aynı şeyi yaptığımda elimi bıraktığım an adeta çakılıp kalıyor bi ivmelenme söz konusu değil, bir şey sıkıca tutuyor gibi.
2. olarak çıkar tak yap demişsiniz ben çok çekiniyorum hiç tecrübem olmadığından ancak çözüme ulaştırabileceğini düşünüyorsanız internetten video izleyip deneyebilirim.
Garantisi varsa, garantiye göndermekten çekinmeyin. Daha önce benim de başıma geldi, başkalarının da başına geldiğini gördüm. Tam olarak tarif ettiğiniz şekilde oluyor. Büyük ihtimalle fanlarda sıkıntı yoktur ama kartın üzerindeki fan kontrolcüde veya güç beslemesinde bir sıkıntı olabilir. Garantiye yollayın kartı.
Garantiye yollamak için satın aldığım yer olan Vatan Bilgisayar'a gidip teslim etmem mi gerekiyor yoksa ben mi kargolayacağım süreci biraz anlatırsanız çok sevinirim. Özellikle kaç günde geri gelir sorusu kafamı kurcalıyor.

Elim ile döndürdüğümde ikisi için de bi zorluk hissediyorum. Kasamda AMD RYZEN 1500X de var onun fanını elime çevirdiğimde 20 tur kadar dönüyor ancak ekran kartıma aynı şeyi yaptığımda elimi bıraktığım an adeta çakılıp kalıyor bi ivmelenme söz konusu değil, bir şey sıkıca tutuyor gibi.
2. olarak çıkar tak yap demişsiniz ben çok çekiniyorum hiç tecrübem olmadığından ancak çözüme ulaştırabileceğini düşünüyorsanız internetten video izleyip deneyebilirim.
Hocam garantisi mı? Var ise garantiye yollayın. Sorunu buldunuz hocam fanlar sıkıntıymış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı