Zotac GTX 1070 fan duruyor

Inflect

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi günler ekran kartımın fan stop özelliği 1 dakika içerisinde 15-20 kere devreye giriyor. Oyunlarda sıcaklık 60 derece civarı oluyor. O nedenle fanları sürekli kapatıp açıyor. Bir sorun olur mu? Olursa çözümü var mı?

İyi günler ekran kartımın fan stop özelliği 1 dakika içerisinde 15-20 kere devreye giriyor. Oyunlarda sıcaklık 60 derece civarı oluyor. O nedenle fanları sürekli kapatıp açıyor. Bir sorun olur mu? Olursa çözümü var mı?
Zararlı olsa öyle bir özellik eklemezlerdi, ekran kartının tozlanmasını azaltmış oluyor. Eğer dediğiniz 60 derecede sürekli kapa aç yapıyorsa bir sorun olabilir, onun dışında demek istediğiniz 60 dereceye çıktıktan sonra fanlar çalışıyor 60 derecenin altına indiğinde duruyor ise bir problem yaratmaz.

Kafanın fan sesiyle ütülenmesini engelliyor. Ben bir sorun olacağını sanmıyorum çok isterseniz fan başlangıç sıcaklığını düşürün. Sallıyorum 50de başlıyorsa 40 yapın.

Fan speed kısmındaki gibi sürekli aç-kapa yapıyor. Normal olduğunu bilmiyordum. Fanların biri ilk başladığında ses yapıyor. Sürekli çalışmasından daha kötü..

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-14 154037.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-05-14 154037.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı