Zowie FK1 Hertz değiştirme

in Time

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Başımdan geçen çok tuhaf ve saçma bir konuyu söylemek istiyorum. Zowie FK1 satın almıştım ve alır almaz bir saat civarı kullanmıştım. Birkaç test ettikten sonra serçe parmağım ve yüzük parmağımın sağ taraftaki 4,5 butonuna hem çarpıyordu hemde bazen tıklıyordum. Buna biraz çok uyuz kaptığım için bende akıllara çok saçma bir şey gelecek bir şey yaptım. Sağ tarafındaki tuşların ikisinede basılı tuttum ve ortasına bir damla Japon yapıştırıcısı döktüm. Bu sayede parmaklarım artık oraya çarpsa bile rahatsız etmiyordu ve işime gerçekten yaramıştı. İşin asıl tuhaf kısmına gelecek olursak şuan mouse hertz baktığımda 1000 gözüküyor fakat ben 500'e almak istiyorum. Zowie mouselerin driver programı olmadığı için tuşlarla değiştiriliyormuş. "USB çıkarıp 4 veya 5 tuşuna basılı tutarsak yükselip azaltabiliyormuşuz." Denedim fakat olmadı yani hâlâ 1000 hertz gözüküyor. Benim bu 1000 hertzi ne yapıp ne edip değiştirmem gerekiyor. Böyle bir şey mümkün mü? Değilse mecbur yeni zowie almak gerekecek.

Ayrıca neden 500 Hertz almak istiyorsun diyenler olursa diye söylemek istiyorum ; Oyundayken mouse hareket ettirdiğimde milisaniyelik bir drop alıyorum. 500 Hertz çeksem belki düzelir diye düşünüyordum.

Sistem: Ryzen5 3700X = ASUS ROG RX 570 = FSP 500W 80+ = 8X2 3200 MHz

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler. Dediğini uygulayacağım fakat bu videoya bakar mısın? Bunu yapmak sence bir zararı olur mu? yoksa normal bir şekilde değişmiş olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı