Zowie monitörde G-Sync veya FreeSync olmaması

seRy

Decapat
Bir oyuncu monitörü almak istiyorum ve Zowie XL2411P falan olabilir. Ancak bu monitörlerde G-Sync veya FreeSync olmadığı için almaktan korkuyorum bir yandanda bu monitör profesyonel maçlarda kullanıldığı için yırtılmadan dolayı olacak bir provblemde dava vs. olabilir diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Profesyonel maçlarda zaten 144FPS'in üstüne her türlü çıkılır ve FPS sınırlandırılmaz.

FreeSync ve G-Sync de Hz değerinin üstündeki FPS'lerde devre dışı kalır zaten, bir anlamı olmaz.

Takılacak bir şey değil siz de 144FPS'in üstünde alıyorsanız. Ha tabii olması iyi olur, o değerlerin altına iniyorsanız.

Yırtılmayı ise bilemeyeceğim \:

@SkyRose zaten gereken açıklamayı yapmış. Buna ek olarak, G-Sync ve FreeSync input lag yaratacağı için competitive maçlarda tercih edilmez. Dava konusunu bilemiyorum ancak imkanınız varsa ve input lag sorun olmayacaksa G-Sync ve FreeSync bir nimettir.

Bir oyuncu monitörü almak istiyorum ve Zowie XL2411P falan olabilir. Ancak bu monitörlerde G-Sync veya FreeSync olmadığı için almaktan korkuyorum bir yandanda bu monitör profesyonel maçlarda kullanıldığı için yırtılmadan dolayı olacak bir provblemde dava vs. olabilir diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

BenQ'nün o modelindeki TN panelde G-Sync ve FreeSync gerek duyulmuyormus onun yerine baska bir teknoloji varmis şu an adini hatirlamiyorum yani yirtilma gibi bir derdin olmasin sadece renkler biraz garip gelebilir ama oyun odakli oldugu için zaten.

Geri
Yukarı