ZTE H298A V9 Port Açılamıyor

vinumestdivinum

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. H298a V9 modemim var ve ben bir türlü port açamıyorum.
  • Windows 10 güvenlik merkezinde gerekli portun izinlerini TCP ve UDP olarak hem gelen hem giden bağlantılardan izin veriyorum.
  • Güvenlik duvarını bütün bağlantılar için devre dışı bırakıyorum.
  • Herhangi bir virüs programım yok.
  • Windows'un kendi virüs programı komple devre dışı.
  • Ağ bağdaştırıcısından manuel -192.168.1.101- IP ekliyorum.
  • Açacağım porta hem 192.168.1.101 hem de bağdaştırıcının MAC adresini girip kaydediyorum.
  • Ayrı ayrı IP adres veya Mac şeklinde denemeler yapıyorum.

Bütün bunlara rağmen bir türlü port açılmıyor. Açmak istediğim portun önemi yok, çeşitli portları deniyorum. 5452, 3468, 1486 vs gibi. Bu konuda benim gibi sorun yaşamış ve çözmüş veya çeşitli öneriler sunabilecek birileri var mı aramızda?

Son düzenleyen: Moderatör:
CGNat'ın arkasında mısınız? Modemde gözüken IP adresi ile herhangi bir IP sorgulama sitesinde gözüken IP adresiniz farklı ise CGNat'ın arkasındasınız demektir ve port açamazsınız.
Çok teşekkür ederim. İşime o kadar çok odaklanmışım ki bunu kontrol etmeyi unutmuşum. Evet CGN havuzundayım. O yüzden açamıyorum. ngrok ile vs'de yapamıyorum çünkü bilgisayarı ccproxy ile proxy server'e dönüştürmek için yapmak istiyordum.

Mesajınızdan sonra biraz araştırma yaptım. ngrok github sayfasında sizinle aynı şeyi yapmaya çalışıp başaramamış biri issue açmış. En alt mesajda biri bunu squid-cache ile başarabildiğini söylemiş. Bakmak isterseniz link:

Ben de merak edip denemek istedim ve sanırım başarılı oldum. Sanırım diyorum çünkü proxy'ler hakkında pek bir bilgim yok. Denemek isterseniz buradan Squid for Windows'u kurun:

Kurduktan sonra ngrok'u "ngrok tcp 3128" komutuyla çalıştırın. (3128 Squid'in default port numarası)

Bunu yaptıktan sonra telefonumdan proxy'yi ayarını otomatik yaparak ngrok linkini başında tcp olmadan, port numarası dahil olacak şekilde girdim. (Başındaki tcp:// kısmını yazdığımda çalışmadı.)

Bu şekilde telefonumdan internete çıkabildim fakat oldukça yavaştı. İsterseniz siz de test edip bakabilirsiniz.

Mesajınızdan sonra biraz araştırma yaptım. ngrok github sayfasında sizinle aynı şeyi yapmaya çalışıp başaramamış biri issue açmış. En alt mesajda biri bunu squid-cache ile başarabildiğini söylemiş. Bakmak isterseniz link:

Ben de merak edip denemek istedim ve sanırım başarılı oldum. Sanırım diyorum çünkü proxy'ler hakkında pek bir bilgim yok. Denemek isterseniz buradan Squid for Windows'u kurun:

Kurduktan sonra ngrok'u "ngrok tcp 3128" komutuyla çalıştırın. (3128 Squid'in default port numarası)

Bunu yaptıktan sonra telefonumdan proxy'yi ayarını otomatik yaparak ngrok linkini başında tcp olmadan, port numarası dahil olacak şekilde girdim. (Başındaki tcp:// kısmını yazdığımda çalışmadı.)

Bu şekilde telefonumdan internete çıkabildim fakat oldukça yavaştı. İsterseniz siz de test edip bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Eminim ileride bu tarz sorunlar yaşayıp bu sayfada yardımlarınızdan faydalanacak insanlar olacaktır. Gerçekten teşekkürler. Bu havuzdan beni çıkartmaları için istekte bulunacağım. Olumlu bir sonuç alamazsam direk operatör değiştirmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı