ZTE modem arayüzüne girilmiyor

Saynars

Hectopat
Daha fazla  
ZTE fiber modemimde 192.168.1.1 adresine girip modem arayüzüne bağlanamıyorum. Bitdefender yüklüydü onu sildim, modemi resetledim fakat halen aynı sorun devam ediyor. Bir türlü admin şifre sayfası karşıma gelmiyor. Sorunumun ekran görüntüsünü attım. Yardım edebilecek var mıdır?

Tecnopath.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam modemi zaten resetledim, uzun bir süre kullanmamıştım. Hatta zaten modemin arkasındaki şifreyi tekrar girmek zorunda kaldım reset sebebiyle, normalde şifresi başkaydı kendim koymuştum. Güvenlik duvarı sebepli filan olabilir mi?

Hocam modemin içinde bulunan kitapçıklardan birinin içinde kullanıcı adı ve şifre yazıyor.(Eğer sıfırladıysanız). Müşteri hizmetlerini arayın yapamıyorsanız.

Hocam modemi zaten resetledim, uzun bir süre kullanmamıştım. Hatta zaten modemin arkasındaki şifreyi tekrar girmek zorunda kaldım reset sebebiyle, normalde şifresi başkaydı kendim koymuştum. Güvenlik duvarı sebepli filan olabilir mi?

Güvenlik duvarı ile alakalı olabileceğini düşünmüyorum hocam eğer gene giremiyorsanız arayüze statik IP verip öyle deneyin derim IPv4 ayarlarından. Eğer biliyorsanız.

Hocam modemin içinde bulunan kitapçıklardan birinin içinde kullanıcı adı ve şifre yazıyor.(Eğer sıfırladıysanız). Müşteri hizmetlerini arayın yapamıyorsanız.
Hocam resime hiç bakmamışsınız. Zaten kullanıcı adımı ve şifremi biliyorum,onları yazabileceğim modem arayüz adresini yazınca resimdeki hata çıkıyor.
Güvenlik duvarı ile alakalı olabileceğini düşünmüyorum hocam eğer gene giremiyorsanız arayüze statik IP verip öyle deneyin derim IPv4 ayarlarından. Eğer biliyorsanız.
Statik ip verdim, dns yi değiştirdim. Bir türlü olmadı , çıldıracağım.

Hocam resime hiç bakmamışsınız. Zaten kullanıcı adımı ve şifremi biliyorum, onları yazabileceğim modem arayüz adresini yazınca resimdeki hata çıkıyor.

Statik IP verdim, DNS'yi değiştirdim. Bir türlü olmadı, çıldıracağım.

Hiçbir şekilde olmuyorsa telefondan girmeyi deneyin hocam oda olmaz ise modem değişimi talebinde bulunun.

Evet ,telefondan wifiye bağlandıktan sonra 192.168.1.1 adresinden Zte modem arayüzüne ulaşabildim,admin şifre sayfası karşıma çıktı. Ama şunu halen anlamak istiyorum : Bilgisayardan neden bu adrese gidince modem arayüz sayfası karşıma çıkmıyor? Ney bunu engelliyor olabilir ? Bir ayar ya da yukarıda resimde yazdığı gibi virüsten koruma yazılımı veya güvenlik duvarı mı engelliyor? Bu süreçte Bitdefender , Malwarebytes yüklüydü ikisini de kaldırıp denedim. Tek kaldırmadığım windowsun kendi yerleşik güvenlik duvarı. Sorunun sebebini bilip anlatabilecek varsa çok minnettar olurum...

Evet, telefondan Wi-Fi'ya bağlandıktan sonra 192.168.1.1 adresinden ZTE modem arayüzüne ulaşabildim, admin şifre sayfası karşıma çıktı. Ama şunu halen anlamak istiyorum: Bilgisayardan neden bu adrese gidince modem arayüz sayfası karşıma çıkmıyor? Ney bunu engelliyor olabilir? Bir ayar ya da yukarıda resimde yazdığı gibi virüsten koruma yazılımı veya güvenlik duvarı mı engelliyor? Bu süreçte Bitdefender, Malwarebytes yüklüydü ikisini de kaldırıp denedim. Tek kaldırmadığım Windows'un kendi yerleşik güvenlik duvarı. Sorunun sebebini bilip anlatabilecek varsa çok minnettar olurum...

Hocam diyebileceğim pek bir şey yok lakin başka tarayıcıda deneyebilirsiniz kullandığınız tarayıcıda herhangi bir eklenti engelliyor olabilir antivirüsleri silin defenderı güvenli duvarını dediğiniz gibi kapatın işiniz bitip açıncaya kadar dokunmayın.2.seçenek ağ sürücüsünü güncelleyin(güncelse gerek yok).Telefonda erişebiliyorsanız bilgisayardan da erişebilmeniz gerekli aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı