ZTE'de ONT arayüzüne nasıl girebilirim?

Ağ ve paylaşım merkezi üzerinden ipv4 kısmına ip verdim. Bu sayede ONT arayüzüne 192.168.1.1 ile girebildim. Bu şekilde değerler ile karşılaştırdım ve internette biraz araştırma yaptım. -27'den aşağıda olmadığı sürece sıkıntı yaşamamam gerektiğini, -25'in de güvenli sınır olduğunu gördüm. Yani -23 değeri yeterince iyimiş.
Eğer ZTE ONT arayüzüne girmek isteyen arkadaşlar olursa diye bu konu kalsın, bilgilenirler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (632).png
    Ekran Görüntüsü (632).png
    60,7 KB · Görüntüleme: 183
Kanka arayüz şifresi var mi bende girmeyi düşünüyorum.
admin admin
admin turktelekom
admin password
admin zyxel
Bunları deneyip girmiştim biriyle ama hangisi hatırlamıyorum. Dene sen de girersin.
Artık Fiber internetim olmadığı için deneyemiyorum.

Bende girdim aslında GPON'u ortadan kaldırıp direk PON girisli bir modemden bağlantı almaktı her router da PPoE yazıp bağlantı çıkıyordum ama PON girişli Nokia modemde auth ışığı yanmadı ZTE de ayrı kullanıcı adı ve şifre var mı diye baktım ama bulamadım.

Ağ ve paylaşım merkezi üzerinden ipv4 kısmına ip verdim. Bu sayede ONT arayüzüne 192.168.1.1 ile girebildim. Bu şekilde değerler ile karşılaştırdım ve internette biraz araştırma yaptım. -27'den aşağıda olmadığı sürece sıkıntı yaşamamam gerektiğini, -25'in de güvenli sınır olduğunu gördüm. Yani -23 değeri yeterince iyimiş.
Eğer ZTE ONT arayüzüne girmek isteyen arkadaşlar olursa diye bu konu kalsın, bilgilenirler.
İp ayarı yaptığınız ekranın ss'ini atabilir misin rica etsem ?

Ağ ve paylaşım merkezi üzerinden IPv4 kısmına IP verdim. Bu sayede ONT arayüzüne 192.168.1.1 ile girebildim. Bu şekilde değerler ile karşılaştırdım ve internette biraz araştırma yaptım. -27'den aşağıda olmadığı sürece sıkıntı yaşamamam gerektiğini, -25'in de güvenli sınır olduğunu gördüm. Yani -23 değeri yeterince iyiymiş.

Hocam konuyu tekrar güncelliyorum. ONT'ye kablodanmi bağladınız ve IPv4 hangi ipleri atadınız

Hocam konuyu tekrar güncelliyorum. ONT'ye kablodanmi bağladınız ve IPv4 hangi ipleri atadınız

ONT'ye kablodanmi bağladınız

Evet

IPv4 hangi ipleri atadınız

Fark etmez.

Ekte örnek resimleri gönderdim. Ben 192.168.1.10 ataması yaptım ama başka da olabilir. Sonrasında tarayıcınızı açarak 192.168.1.1 adresinden modeme bağlanır gibi bağlanıp admin/admin şifresi ile giriş yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    72,5 KB · Görüntüleme: 100
  • 2.png
    2.png
    58,9 KB · Görüntüleme: 74
  • 3.png
    3.png
    72,1 KB · Görüntüleme: 90

Geri
Yukarı