Zula anlık FPS düşmesi ve takılmalar RAM'dan mi kaynaklı?

ntrs87

Hectopat
Oyunda sunucuya girerken, ESC'ye basınca, silah çekince, çatışmada, HS yiyince, ve birçok vb anlık takılma oluyor ve çoğunlukla çatışmada anlık FPS düşmesi oluyor. Özellikler: 4 GB RAM, Intel Core i5 7200U, NVIDIA GeForce MX130 GDDR 5 2 GB, 1 TB HDD. RAM alsam düzelir mi? Sadece RAM alabilirim bu arada. İlgilenirseniz çok sevinirim ben bu sorunla aylardır uğraşıyorum. Ayrıca son olarak soğutucu taktım gene aynı arkadaşlar diskte sorun, virüs yok. Ayrıca kesin çözüm istiyorum ona göre arkadaşlar bu arada sistem yetmediği için Zula oynuyorum başka çarem yok ve onda bile FPS düşmesi oluyor. RAM kullanımı 3400-3500 MB arası kullanılıyordu.
Görüntülemek İçin Giriş Yap veya Kaydol şu videoyu sonuna kadar izleyin görürsünüz bahsettiğim her şeyi. Ne olur yardım edin arkadaşlar. Bu sorunu çözmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Speccy programıyla ısınma kontrolleri yap bakalım. Belki ekran kartına termal macun sürmen gerekiyor olabilir. Isıyı iyi iletmiyor ve çok ısınıyorsa takılmaların olması normal. Bu sorun ne zamandan beri var?

Kardeşim hiçbir şeye bakmana gerek yok. 2.8'e yakın zaten Windows kendisini RAM kullanıyor. Oyuna 1.2 GB RAM kalıyor şaka gibi. BattlefieldV oynarken 11GB RAM kullanıyor oyun var sen düşün. FPS'te ani düşüşler RAM kaynaklıdır ki şu durumda zaten oynayabiliyor olman mucize. Benim 2012 model dizüstü bilgisayarımda dahi 8GB RAM takılıydı dostum. Amacım küçük görmek ve saire değil. Saçma sapan alakasız şeylerden bahsediyorlar. Sorunun bu olduğunu anlaman için böyle dile getiriyorum. Önem sıralaması 100 üstünden 95 bu. Geriye kalan 5'i arkadaşlardan otur dinle istersen.

Kardeşim hiçbir şeye bakmana gerek yok. 2.8'e yakın zaten Windows kendisini RAM kullanıyor. Oyuna 1.2 GB RAM kalıyor şaka gibi. BattlefieldV oynarken 11GB RAM kullanıyor oyun var sen düşün. FPS'te ani düşüşler RAM kaynaklıdır ki şu durumda zaten oynayabiliyor olman mucize. Benim 2012 model dizüstü bilgisayarımda dahi 8GB RAM takılıydı dostum. Amacım küçük görmek ve saire değil. Saçma sapan alakasız şeylerden bahsediyorlar. Sorunun bu olduğunu anlaman için böyle dile getiriyorum. Önem sıralaması 100 üstünden 95 bu. Geriye kalan 5'i arkadaşlardan otur dinle istersen.
Eyvallah kardeşim.
Speccy programıyla ısınma kontrolleri yap bakalım. Belki ekran kartına termal macun sürmen gerekiyor olabilir. Isıyı iyi iletmiyor ve çok ısınıyorsa takılmaların olması normal. Bu sorun ne zamandan beri var?
Bayadır var laptobu aldığım zamandan beri.

Yeni konular

Geri
Yukarı