ZyXEL modem kurulumu nasıl yapılır?

Asus'un çok havalı bulduğum routerları var, onlar ne işe yarıyor tam olarak?
Router modem değildir, yönlendiricidir. Modemden önce internet bağlantısı sağlanması gerekiyor router'a internet aktarımı yapmak için.

4 LAN port'lu modemler zaten "modem router" olarak geçiyor, aile kullanıcısı olarak router'a ihtiyacınız olmaz. (fazla kablolu bağlantı gereken cihazınız yoksa)

Eğer modeminiz İngilizce ise wizard butonuna tıklayın, sonra let's GO'ya tıklayın ve tek tek pencereleri izleyin.

Eki Görüntüle 1885575
İlk pencereniz.

Eki Görüntüle 1885576

Zaman dilimini ayarlayın.

Eki Görüntüle 1885578
Eki Görüntüle 1885577

Bahsettiğim kısım burası, Next dedikten sonra encapsulation'ı PPPoE seçip TurkNet'in size sağladığı kullanıcı adı ve şifresini girin.

Sonra Wi-Fi ayarları sizi karşılıyor, onu da halledebilirsiniz.

Keenetic ve Tenda modemlerini öneririm.

TurkNet'in sağladı şifreleri arayarakmı öğreneceğim.

Router modem değildir, yönlendiricidir. Modemden önce internet bağlantısı sağlanması gerekiyor router'a internet aktarımı yapmak için.

4 LAN port'lu modemler zaten "modem router" olarak geçiyor, aile kullanıcısı olarak router'a ihtiyacınız olmaz. (fazla kablolu bağlantı gereken cihazınız yoksa)
Evde kendi bilgisayarım dahil hiçbir cihazımı kablo ile internete bağlamıyorum. Kaldı ki oyuncu kulaklığım ve klavyem hariç hiçbir cihazımda şu an dışarıdan kablo kullanmıyorum, telefonumu bile kablo derdinden kurtarmak için kablosuz şarj aldım.

Evde kendi bilgisayarım dahil hiçbir cihazımı kablo ile internete bağlamıyorum. Kaldı ki oyuncu kulaklığım ve klavyem hariç hiçbir cihazımda şu an dışarıdan kablo kullanmıyorum, telefonumu bile kablo derdinden kurtarmak için kablosuz şarj aldım.
Size "modem router" yani normal modem yeter o zaman.

Dediklerinizi yaptım bunlar çıkıyor.

Dosya Ekleri

• .__Welcome to the Web-Based Configurator__. - Google Chrome 1.08.2023 18_09_12.png
    .__Welcome to the Web-Based Configurator__. - Google Chrome 1.08.2023 18_09_12.png
    76,6 KB · Görüntüleme: 14
  • .__Welcome to the Web-Based Configurator__. - Google Chrome 1.08.2023 18_09_16.png
    .__Welcome to the Web-Based Configurator__. - Google Chrome 1.08.2023 18_09_16.png
    77,3 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı