ZyXEL VMG3312-B10B Modem WAN Sorunu

Jrexlul

Kilopat
Merhabalar, elime bugün ulaşan Zyxel'in vmg3312-b10b modemini bağladım, gerekli ayarları yaptım, internet çalışıyor fakat WAN üzerinden bağladığımda çalışmıyor. Modemin üzerinde WAN ışığı yanmıyor ve internete bağlanamıyorum. Bu yüzden ben de LAN 1 üzerinden bağladım ve çalışıyor. WAN üzerinden bağlanamamak bir sorun teşkil eder mi?

@MF cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak, kurulum yaparken ben "Genişbant" sekmesindeki açılan tabloda 3. sekmedeki yani "MyISP_ETH"den kurulum yaptım. Yalnız diğer sekmelerde de aynı ayarı yapmışım gibi görünüyor. 2. sırada "MyISP_VDSL" var örneğin.

Bir de şuan AKK'den dolayı hızım 3 megabite düşmüş olsa da SNR Margin ve diğer değerlerim şu şekilde. VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 2.173 Mbps 24.640 Mbps
Actual Net Data Rate: 2.046 Mbps 24.576 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 38.1 dB 33.6 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: - 5.0 dBm 3.1 dBm
Receive Power: -12.8 dBm -4.5 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 7.8 dB 7.5 dB
Attainable Net Data Rate: 57.317 Mbps 127.732 Mbps bu değerler ile kopma sorunu yaşamam diye düşünüyorum.

SNR Margin değerlerin gayet iyi. Modemin arayüzünde genişbant menüsünde 4 tane satır var. MyIsp_Eth üzerinden kurulum yaptıysan ve internetin aktif şekilde çalışıyorsa diğer satırların önemi yok. Burda hat tipine göre kurulum gerektirdiğinden 4 tane satır var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı