ZyXEL VMG8623-T50B modem nasıldır?

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, TurkNet'in kampanyalarında bulunan modem olan " ZyXEL VMG8623-T50B " kullanan var mıdır aranızda? Modem nasıl? Benim için önemli olan hat değerlerini düşürmemesi, ping sorunu olmaması ve stabil çalışması. Bazı modemler hat değerlerini düşürmekte. Bu modemde öyle bir sorunla karşılaştınız mı? Wi-Fi çok önemli değil. Yine de Wi-Fi performansını test eden arkadaşlarda deneyimlerini yazabilirler. Teşekkür ederim herkese :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, TurkNet'in kampanyalarında bulunan modem olan " ZyXEL VMG8623-T50B " kullanan var mıdır aranızda? Modem nasıl? Benim için önemli olan hat değerlerini düşürmemesi, ping sorunu olmaması ve stabil çalışması. Bazı modemler hat değerlerini düşürmekte. Bu modemde öyle bir sorunla karşılaştınız mı? Wi-Fi çok önemli değil. Yine de Wi-Fi performansını test eden arkadaşlarda deneyimlerini yazabilirler. Teşekkür ederim herkese :)

Söylentiler olumlu yönde aslında.

O cihazda SNR ayarı yok senin yerinde olsam keenetic extra DSL alırdım yazılımsal olarak çok daha iyi ve 2 cihazda mediatek chipsetini kullanıyor.

SNR margin ayarı yapılamamaktadır. SNR margin ayarı yapılabilen modemlere göre kararlı çalışmaktadır. xDSL istatistik bilgileri ingilizcedir. Türk Telekom VDSL2 destekli modemin varsa router alıp kullanırsan senin için daha yararlı olur.

Söylentiler olumlu yönde aslında.
Evet olumlu yönde hep bende merak ediyorum
O cihazda SNR ayarı yok senin yerinde olsam keenetic extra DSL alırdım yazılımsal olarak çok daha iyi ve 2 cihazda mediatek chipsetini kullanıyor.
Evet Keenetic extra DSL bende düşünüyordum , ikisi arasında kalmış durumdayım aslında.
SNR margin ayarı yapılamamaktadır. SNR margin ayarı yapılabilen modemlere göre kararlı çalışmaktadır. xDSL istatistik bilgileri ingilizcedir. Türk Telekom VDSL2 destekli modemin varsa router alıp kullanırsan senin için daha yararlı olur.
SNR Margin ayarlarıyla oynamayı çok düşünmüyorum açıkçası. Çünkü Türknet'te Oyun profili aslında hem hızlı hem de minimum ping süresiyle oldukça kararlı çalışıyor. Şuan kullanmış olduğum modem TD-W9970 V3 Türk Telekom'un vermiş olduğu modem. Çok memnun değilim çok kararlı çalışmıyor , bazı sorunları hakkında benzer konularda yardımcı olduğum burada bir çok insan var. Fakat bir modemin ISS tabanlı bir Firmware'ye sahip olmaması yönünde düşünüyorum ayrıca. SNR Margin çok sorun değil gibi. Düşürürsem bu seferde hatta gecikmeler ve iletimde hatalar olacağında çok o toplara girmek istemiyorum :)

Türk Telekom'un vermiş olduğu TP-Link TD-9970V3 modemler çok ısınıp kablosuz ağında kopmalar olabilmektedir. ZyXEL WGM-3112 B10B ya da ZTE zxhn H168N markalı Telekom modem olsaydı daha sorunsuz olurdu.

Türk Telekom'un vermiş olduğu TP-Link TD-9970V3 modemler çok ısınıp kablosuz ağında kopmalar olabilmektedir. ZyXEL WGM-3112 B10B ya da ZTE zxhn H168N markalı Telekom modem olsaydı daha sorunsuz olurdu.
Anladım , tabi ki deneyimlemeden bir yorum yapmam doğru olmaz. Keenetic Extra DSL modem ile Zyxel arasında kaldım. Zyxel'e daha pozitif bakıyorum aslında. Ama tabi ki kendi evimde kendi hat değerlerimle kendim deneyimlemem daha doğru olacak. Çünkü herkesin evinin konumu , sahip olduğu hat değerleri ve santrale uzaklıkları vs farklı. Genel olarak olumlu yorum alınan modemden yana şansımı denemek istiyorum :)

Son kararı verecek yine sensin. Yeni alacağın modem şimdiden hayırlı olsun.
unnamed.jpg

32658627b48543aba7306b2320f34703.jpg
ipoetv1.jpg

Dosya Ekleri

• 32658627b48543aba7306b2320f34703.jpg
    32658627b48543aba7306b2320f34703.jpg
    114,1 KB · Görüntüleme: 41

Geri
Yukarı