Parti Şapkası tarafından gönderilen son içerik

 1. Parti Şapkası

  Karanlıklar Efendisi denilince aklınıza ne geliyor?

  Film serisinde Lord Voldemort hakkında konuşurken çok fazla karanlık lord söylemini kullandıkları için aklıma o geliyor. Her ne kadar Yüzüklerin Efendisi'ni Harry Potter serisinden daha fazla sevsem de.
 2. Parti Şapkası

  İnsanoğlu için cevaplanması gereken en önemli soru nedir?

  İnsanoğlu için cevaplanması gereken en önemli soru bence bilinçaltının tam olarak nasıl işlediği olmalı. Çünkü insanın önce kendini tanıması gerekiyor ve bilinçaltı gerçekten büyük bir bilinmez. Üzerimizdeki etkisi de çok fazla.
 3. Parti Şapkası

  Kara deliğin içinde ne var?

  Bence kara deliğin içeriğine dair uçuk teoriler bir anlam ifade etmiyor. Kara deliklerdeki çok yüksek çekim kuvveti yüzünden onun içine giren maddelerin atomları, yani %99'u boşluk olan atomlar, arada hiçbir boşluk kalmayana kadar sıkışıyor ve bu yüzden çok küçük bir alanda bile çok büyük bir...
 4. Parti Şapkası

  Süper gücünüz olsaydı ne olmak isterdiniz?

  Benim istediğim ankette yok. Ben var olan bütün dilleri ana dilim kadar akıcı şekilde okumak, yazmak, konuşmak isterdim.
 5. Parti Şapkası

  "Akıl yaşta değil baştadır" atasözü sizce ne kadar doğru?

  Akıl yaşta da değildir başta da değildir. Akletmek bir insanın kendisine tecrübe/deneyim kazandıran olaylar karşısında girdiği tutumla beraber geliştirdiği bir yöntemdir. Yaşı büyük ama cahil olanlar veya yaşı küçük ama çok bilmiş diye tabir ettiğimiz ukala çocuklar bu sözün yanlış olduğuna dair...
 6. Parti Şapkası

  Aileniz ile rahatça konuşabiliyor musunuz?

  Benim için insanlarla konuşulabilecek her şeyin bir kategorilendirmesi vardır. Herkesle her şeyi konuşmam. Ancak aklımdaki şeyi konuşabileceğim birini sanaldan bile olsa muhakkak bulurum. En uç noktada, birini bulamazsam kendi benliğim ile konuşurum.
 7. Parti Şapkası

  Cumhurbaşkanı kararıyla iki başkan yardımcısı ve bir Para Politikası Kurulu Üyesi görevden alındı

  AKP Genel Başkanı yine her zaman olduğu gibi gece vakti kararlar veriyor.
 8. Parti Şapkası

  Animelerin hangi yönünü sevmiyorsunuz?

  Animelerde sevmediğim olay yapımcı stüdyoların klişelerde ısrar etmeleri. Ya da kaynak materyallerin klişelerde ısrar etmesi. Ancak yine de stüdyolar bir kaynak materyali animeleştirmemeyi seçebilir. Daha özgün olan kaynaklar aranıp bulunmalı animeleştirme için.
 9. Parti Şapkası

  Okulda kızın peşimi bırakmaması

  Sosyaldeki ilişki adaletsizliğine örnek olmuş. Kimisi gelir burada kızlarla konuşamadığını söyler. Kimisi de gelip kız peşimi bırakmıyor der. Bu durum ülkedeki gelir adaletsizliğine çok benziyor.
 10. Parti Şapkası

  Dolar 9TL

  Bolluk ve bereket sayesinde bu kadar artıyor. Tanzim satışlarındaki kuyruk bereket kuyruğuydu mesela dolar da bereketli ülkemiz sayesinde artıyor. Düşük mü olsun yani? Her şeyin standartları yüksek artık. Biz her zaman büyük oynarız ve büyük rakamlar severiz. 9 lira değil, 19 lira bile yapılmalı...
 11. Parti Şapkası

  Kapanan Facebook hesabını açmak mümkün mü?

  Dondurulan hesaplar tekrar açılabiliyor diye biliyorum.
 12. Parti Şapkası

  "Ne kadar Technopat'sın" testi

  436 puana ulaştım.
 13. Parti Şapkası

  Tahminen ne zaman ekonomi duzelir?

  Zaman tam anlamıyla belirtilmiyor. "Malum kişi ne zaman giderse" yazıyor. Oradan anında düzelecek anlamı çıkmak zorunda değil. Yoruma açık bir şekilde yazıldıysa ve sen o şekilde ben de bu şekilde anlayabilirim o halde. Tartışmanın bir gereği yok.
 14. Parti Şapkası

  Tahminen ne zaman ekonomi duzelir?

  Senin algı problemin var asıl. Ne zaman giderse anında o zaman düzelecek anlamı çıkmıyor o cümleden. Şaka mısınız?
 15. Parti Şapkası

  Tahminen ne zaman ekonomi duzelir?

  Soruyu sorduğun üye malum kişi gidince demiş zaten. Malum kişi gittikten hemen sonra anında düzelecek dememiş. Yani orada bir zaman belirtilmemiş. Sen kalkmışsın bu kafayla olmaz falan diyorsun. Senin söylediğin de herkes tarafından bilinen bir şey o zaman. Boş muhalefet olmayın.
Yukarı