peekaboom tarafından gönderilen son içerik

 1. P

  BufferBloat sorunu

  Upload hızım zaten 0.5 mbps maalesef.
 2. P

  GTX 750 Ti alınır mı?

  1050 ti tavsiye ederim. Eğer AAA yeni oyunları ultra ayarlarda oynarım falan demiyorsanız ve daha çok valorant,csgo,lol gibi oyunları oynuyorsanız çok rahat sizi götürecek bir kart. Testlerine bakabilirsiniz zaten internetten.
 3. P

  BufferBloat sorunu

  Altyapının mı değişmesi gerek? Gerçekten çok sinir bozucu bir durum hem jitter hem de packet loss oluyor.
 4. P

  BufferBloat sorunu

  Şu an interneti sadece ben kullanıyorum. Kablo ile bağlanıyorum. Bu haldeyken yaptığım testin sonuçlarını ekledim. Oyunlarda sürekli anlık ping yükselmeleri yaşıyorum. Sizce sorun nerede? Nasıl bu sorunu çözebilirim?
 5. P

  Yapamadığım soruda moralim bozuluyor

  Benim görüşüm şu şekilde eğer soruyu bilmediğiniz bir bilgiden dolayı çözemediğinizi düşünüyorsanız bence çok vaktinizi kaybetmeden çözümü izleyin. Ama eğer gidişata yaklaştığınızı düşünüyorsanız ya da soruyu çözeceğinize çok inandıysanız ama yine de çözemediyseniz soruyu o gün unutun ve birkaç...
 6. P

  Yapamadığım soruda moralim bozuluyor

  Şöyle düşünün. Çözemediğiniz o soru ya da o soruya benzer bir soru eğer sınav anında karşınıza çıksaydı siz bu soruyu geçmişte çözmüşseniz eğer size kolay gelicekti. Ama öğrenmemiş olsaydınız da o soruda zorlanacaktınız. Bu yüzden çok fazla soru tipi görmek iyi diyoruz. Ayrıca soru tipi...
 7. P

  500W PSU önerisi

  Bütçem 350 hocam
 8. P

  500W PSU önerisi

  Önerileriniz nelerdir?
 9. P

  PC kendi kendine kapandı

  Dediğinizi yaptım. Yine belli bir süre oyun oynadım takıldım vesaire sonrasında bu sefer yeniden başlatma olayına geçti. Yeniden başlıyor belli bir süre yine kullanınca tekrar kapanıp yeniden başlıyor. Mecburen PSU yu yenilemem gerekicek sanırım. Umarım bu şekilde çözülür.
 10. P

  PC kendi kendine kapandı

  Çok uzun süre oldu garanti için 😂 Ekran kartımda yeni ama gpudan olduğunu düşünmüyorum çünkü bildiğin açılmaya çalışıp açılamıyordu. Fanlar dönüyor duruyor dönüyor duruyordu. Bıraksam öyle devam edecekti.
 11. P

  PC kendi kendine kapandı

  Corsair VS 550 modeli 1050 ti ve i5 6400 var sistemde. 2016 dan beri bu psuyu kullanıyorum belki de daha önce bile olabilir ama 2016 kesin.
 12. P

  PC kendi kendine kapandı

  Bilgisayarım bir anda kendi kendine kapandı. Tekrar açtım sıcaklıklara baktım işlemcim 50-55 dereceydi. Oyun esnasındaydı tabii. Sonrasında bu kontrolü yaptiktan sonra devam ettim bilgisayar tekrar kapandı. Bir sorun olduğunu düşünüp tekrar açmak istemedim. Kasayı kontrol etmek için açtım...
 13. P

  C öğrenmek zaman kaybı yaratır mı?

  Amacınız ne bilmiyorum ama ilk başta bana kalırsa neyi öğrenmek istiyorsanız ondan başlayın. Ama şöyle bir problem var, C++ bildiğim kadarıyla başlangıç için zor bir dil bu yüzden belki aldığınız kurs ile C den başlayıp sonra C++ a geçmeniz daha yararlı olur.
 14. P

  i5 6402p boşta 50 derece

  Test edip döneceğim.
 15. P

  i5 6402p boşta 50 derece

  İşlemcim i5 6402p modeli stock soğutucusuyla kullanıyorum. Turbo Boost teknolojisini kullanmak istiyorum ama şu an Turbo Boost açıkken boşta işlemcim 50 derece. Acaba işlemci adına bir riski var mıdır yoksa normal bir şekilde kullanabilir miyim?
Yukarı