İşlemci Frekansı Azaltarak Isınmayı Azaltma

• Konuyu başlatan talha617
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B
T

talha617

Ziyaretçi
Arkadaşlar ThrottleStop diye bir program var bu program işlemci frekansı azaltarak ısınmayı önlüyor, biraz fps düşüklüğü olabiliyor ama gerçekten işe yarıyor ben Dayz'de 95 derecede oynarken şimdi 78 derecelerde oynuyorum gerçekten yararlı bir program benim ayarlarım bu şekilde siz de deneye deneye yapabilirsiniz oradakileri yapınca turn on deyin ve oyununuza girin.

NOT:Yanlış yere yazdıysam ve Türkçe kurallarına uyamadıysam özür dilerim çabalıyorum biraz lütfen ceza vermeyin.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür programlara yönelmeden önce sistemin neden ısındığını sorgulamalısınız.
80-85 dereceleri geçen bir işlemcinin soğutuuc bloğu toza batmış durumda olsa gerek.
Termal macun, işlemci fanı, tozlanma miktarı kontrol edilmeli ve montajının düzgün yapıldığından emin olunmalı.

Bu tür programlara yönelmeden önce sistemin neden ısındığını sorgulamalısınız.
80-85 dereceleri geçen bir işlemcinin soğutuuc bloğu toza batmış durumda olsa gerek.
Termal macun, işlemci fanı, tozlanma miktarı kontrol edilmeli ve montajının düzgün yapıldığından emin olunmalı.
Aynen katılıyorum ilk önce al eline tornavida aç kasayı içini temizle varsa bilgin işlemci fanını sök altındaki termal macunun durumuna bak kurumuş mu. Haydi kolay gelsin...

İyi de içini temizlemeden bence en iyi yol bu fps sıkıntısı olmuyor hem.

Bir'de o gösterdiğim resimde yükte iken gösterdiğim normalde 38 derece falan oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içerisine cacık dökülse ne gerek var işlemci frekans hızını düşürürüm temizlenir diyeceksin neredeyse :)
Olur mu hiç? İşlemcin 85 dereceye çıkıyor ise bunun çözünü işlemcinin hızından feragat etmek değildir, temizlemektir, yenilemektir.

Şöyle ki, bakımlı kullanman parçalarının ve genel olarak sisteminin ömürünü uzatacaktır. Bu biraz kaçınılmaz olanın etrafından dolanmak olmuş.

Semptomatik tedavi kullanmak, kaçınılmaz olanı ertelemektir. Başvurmamanızı tavsiye ederim.

Konu için teşekkürler. Ben de kendi bilgisayarımda benzer bir yöntemi kullanıyorum. Casper olunca son çare oldu bana.

Fakat bu tür şeyleri her zaman son çözüm olarak deneyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı