1 modemden 2 internet kullanmak

zoxvce

Hectopat
Arkadaşlar LOL kafelerde 1 modemden 2 internet yapılılabiliyor DNS değiştirerek DNS sonuna farklı sayı koyunca sanki başka bir internete bağlanlıyor. Ondan sonra ping olmuyor. Benimde internet çok yavaş ailem cok kullanıyor ve oyniyamiyorum. İnternet kafelerdeki gibi nasıl yaparım? Umarım anlatabilmişimdir. Teknolojinin adını bilmiyorum o yüzden böyle yazayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ping değerlerinizi paylaşmanız gerekiyor oynanabilecek seviyenin üstünde mi bakıp karar verilmesi gerekli. Benim bildiğim kadarıyla bu işlemin 2 modu var. Aklınızda ne şekilde canlanıyor bilemiyorum ama iki interneti tek internet gibi dağıtmıyor yani 25 mbps + 25 mbps 2 farklı interneti tek 50 mbps internet olarak yayınlamıyor.
Benim bildiğim modlardan bir tanesi internet kesintisinde 2. bağlantıya geçerek kayıpsız bir çalışma ortamı yaratma, ikinci mod ise ağın yük durumuna bağlı olarak cihazları 1. yada 2. bağlantıya geçirme modu.
Eğer evinizde fiber harici bir bağlantı varsa ADSL/VDSL, Kablo gibi alt yapı eskimesinden yada fiziksel etmenlerden yüksek ping elde etmeniz normal. 2 internet aboneliğine vereceğiniz parayla mesela 2 ayrı İSS üzerinden 25 mbps pakete 60-60 ödeyip toplamda yine 25 mbps için 120 TL ödeyeceğinize. Kaliteli Fiber alt yapı kullanan mesela SuperOnline gibi İSS üzerinden 35-50 mbps tek paket almak daha mantıklı.

Sizin sorununuz için çözüm 2 interneti 1 internet yapmak değil, kaliteli (mesela fiber) bağlantı ve QOS ayarlaması yapabileceğiniz gelişmiş bir modem. Böylece aile üyelerine bant genişliğini adil bir şekilde bölüp, oyunu QOS sıralamasında 1. önceliğe atarsanız yapabileceğiniz en iyi iyileştirmeyi yapmış olursunuz. Zaten bağlantı hızını çok çok düşürmenin pek bir imkanı yok çünkü bu fiziksel bir iletim fiberde kullansanız bakır kabloda kullansanız binlerce km uzaklıktaki sunucuya paketleri gönderiyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı