1. Viteste 0-100 denemek zararlı mıdır?

Sanırım kendimi tam olarak ifade edememişim, ben de biliyorum 1. viteste 0-100 olamayacağını demeye çalıştığım 1. viteste tam gaza yüklenmek.

Haaa evet hocam yani tek seferden bir şey olmaz en fazla motoru boğarsınız gibime geliyor ama sürekli denenirse araç yıpranır ve benzin tüketimi yaptığınız süre boyunca artar.

1.vitesde 100 ü görebilir mi ki bu araç?

Genel olarak motorunda sorun yoksa bir zararı olmaz(Sürekli yapılmadığı sürece). Zaten kesiciye veya limitleyiciye gelir zarar vericek devirlerde.
Ama motor ısınmadan böyle bir şey denemeyin o zaman sorun oluşturabilir.
Göremez, sormaya çalıştığım bu değil hocam, genel olarak 0-100, sonuçta 0-100 denerken tam gaz yapıyoruz.

Zamanında top speed denemiştik ama hiç 0-100 denemedik, benimde aklıma gelince konu açmak istedim.

Göremez, sormaya çalıştığım bu değil hocam, genel olarak 0-100, sonuçta 0-100 denerken tam gaz yapıyoruz.

Zamanında top speed denemiştik ama hiç 0-100 denemedik, benimde aklıma gelince konu açmak istedim.
Ne kadar süre tam gaz, yüksek devirde gidiceksiniz?
Çok uzun süre tam gaz gitmez ve motor ısındıktan sonra yaparsanız bir sorun olmaz.

Kusura bakmayın, başlığın değiştiğini yeni fark ettim, ben başlığa "0-100 denemek zararlı mıdır ?" yazmıştım ama moderatör arkadaş değiştirmiş. Sormaya çalıştığım 0-100 denemek zararlı mıdır ? Sadece bunu sorarken yanında kendi fikrimi belirttim, amacım 1. viteste 0-100 yapmak değil, zaten mümkün değil.

Geri
Yukarı