1 Yıldır açılmayan bilgisayarda donma sorunu

sametw.60

Femtopat
Daha fazla  
1 yıldır açılmayan bilgisayarımı açtım, bozuktu ama masaüstüne gelince donuyor, işlem yapmama izin vermiyor, nasıl düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20240312_225250.jpg
    IMG_20240312_225250.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 45
1 yıldır birikmiş olan güncellemeleri yapıyor olabilir. Oradaki Disk %100 yazısı diskin tamamının dolduğundan bahsetmiyor, disk yani HDD %100 yükte çalışıyormuş.

SSD tam çözüm. Bilgisayarınız bozulmamış yani. 1 yıllık güncellemeler diske uygulanırken gücü yetmiyor sadece.

1 yıldır birikmiş olan güncellemeleri yapıyor olabilir. Oradaki disk %100 yazısı diskin tamamının dolduğundan bahsetmiyor, disk yani HDD %100 yükte çalışıyormuş.

SSD tam çözüm. Bilgisayarınız bozulmamış yani. 1 yıllık güncellemeler diske uygulanırken gücü yetmiyor sadece.

Benim Windows anahtarım yok F8'den sadece ama sadece fotoğrafları ayırarak Windows'u sıfırlayabilir miyim Windows da gitmesin ayrıca.

Formatlayın ve SSD takın.

Fotoğrafların ve Windows'un gitmesini istemiyorum nasıl yapabilirim?

Şimdi o ekranda biraz bekliyor musun 5 dakika kadar ? Her şeye rağmen full donuyorsa donanımsal sorun var demektir. Ubuntu ile bootable USB yap. Sistemdeki verileri kurtlar.
Sonra bir temiz kurulum dene. Eğer yine aynı hata oluyorsa bir bilgisayarcıya götürüp tek tek test ettirmen gerek. Sistem açılmadığı için donanım testlerinin çoğunu yapamayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı