10 yıl önce bugün Assassin's Creed 4: Black Flag çıkış yaptı

Yapsa bile rezalet olur büyük ihtimalle. Daha önce yaptığı Remaster'lar ortada zaten.

Bende onu diyorum işte Ubisoft Mirage bile ara oyun yapmışken gene ana 1 AC oyunu gene RPG türü olacak herifler RPG diyorlar başka da bir şey demiyorlar AC serisi bitti.

Ve şunu da soruyorum hala Ubisoft AC oyunlarının kontrolünü düzgün yapamamış remake mi yapacak gözünüzü seveyim.

Ya hadi değil diyelim Ubisoft da yapacak yürek mi var soruyorum?
Neden yapmasın ki? Günümüzdeki Remake ve Remasteredlar o Activision'ın Call of Duty oyunlarında yaptığı gibi çok kaliteli Remasteredlar değil. Tam tersi Bluepoint'in Uncharted oyunlarında yaptığı gibi oyunun çözünürlüğünü arttırmaktan ibaret günümüzdeki Remastered oyunlar. Orijinal oyundaki hatalar bile çözülmüyor artık Remastered işlerde. Ortada Sony gibi Remake ve Remastered işini olabilecek en aşağılık yolla kullanan bir şirket varken Ubisoft'un herhangi bir adım atmasına engel olacak bir durum yok. Hatta kolay yoldan para kazanmayı sevdiklerini düşünürsek oldukça iyi bir yol. Siz her şirketi Capcom mu sanıyorsunuz hocam? Capcom haricinde kaliteli Remake, Activision haricinde kaliteli Remastered yapan firma yok ortada.

Bende onu diyorum işte Ubisoft Mirage bile ara oyun yapmışken gene ana 1 AC oyunu gene RPG türü olacak herifler RPG diyorlar başka da bir şey demiyorlar AC serisi bitti.

Ve şunu da soruyorum hala Ubisoft AC oyunlarının kontrolünü düzgün yapamamış remake mi yapacak gözünüzü seveyim.

Düzgün yapabilse yine gideri olur ama onu da beceremezler zaten. Şu AC serisini bırakması lazım artık, suyu çıktı. Yaptığı başka oyunlarda giderek kötüleşiyor. Köklü değişikliklere gidilmesi lazım şirkette bence.

Neden yapmasın ki? Günümüzdeki remake ve Remastered'lar o Activision'ın Call of Duty oyunlarında yaptığı gibi çok kaliteli Remastered'lar değil. Tam tersi Bluepoint'in Uncharted oyunlarında yaptığı gibi oyunun çözünürlüğünü arttırmaktan ibaret günümüzdeki Remastered oyunlar. Orijinal oyundaki hatalar bile çözülmüyor artık Remastered işlerde. Ortada Sony gibi remake ve Remastered işini olabilecek en aşağılık yolla kullanan bir şirket varken Ubisoft'un herhangi bir adım atmasına engel olacak bir durum yok. Hatta kolay yoldan para kazanmayı sevdiklerini düşünürsek oldukça iyi bir yol. Siz her şirketi Capcom mu sanıyorsunuz hocam? Capcom haricinde kaliteli remake, Activision haricinde kaliteli Remastered yapan firma yok ortada.

Ben her şirketi Capcom sanmıyorum ki Capcom'un zamanında hataları oldu ama Ubisoft gene aynı tas aynı hamam.

Çıktığı gün kutulu almıştım. Daha rafa bile yerleştirilmemişti. O zamanlar 60 dolarlık oyunu 80 liraya alıyorduk. Arşa çıkan ölüler, Uçan Hollandalı özentisi Jakdaw, ilginç ragdoll fizikleriyle güzel oyundu bence.
Görev çeşitliliği için farklı mekanikler eklemek gerekiyor. Uğraşmak istememelerini anlıyorum. Ama %90'ı AC3'ten olan ağaçları ve diğer tırmanılabilir şeyleri anlamıyorum. Tırmanma mekaniği zaten elinizde. Yeni şeyler eklerken fazla uğraşmayacaksınız.
O kadar tekrara rağmen bence 100% yapması GTA San Andreas ve GTA V'ten daha insancıl ve güzel bence.

Geri
Yukarı