100 bin TL Madencilik için laptop önerisi

T 10 Heavy

Yoctopat
Daha fazla  
Selam. Mining ve render hedefli iş-okul amaçlı bir laptop alacağım. Aşağıda attığım 2 model mesela yüzde kaç fark eder? Bildiğim kadarıyla HP Omen 300W adaptörle geliyor fakat ekran kartı watt değeri yazmıyor. MSI titan ise 175W ekran kartıyla geliyor. RTX 4090'lı giriş seviyesi notebooklarda W yazmama sebebi nedir?

Tekrar baktım, Casper adaptörü 300W, Omen 330W, MSI titan ise 400W imiş. HP ve Casper'in ekran kartı W değerini bulamadım, ama MSI Titan'ın 175W imiş (örnek olması açısından ROG Zepyruss da 145W gözüküyor)
Performans farkı yüzde kaç olur? Atıyorum Casper olmasa da, HP Omen ve MSI titanın benchmarkını görebileceğim site var mı? Evet ikisi de RTX 4090 ama iki makinede de RAM-işlemci aynı olmuş olsaydı bile farklı FPS verdiğini hatırlıyorum. Mining'de eğer bu fark yüzde 3-5 olacak ise çok daha güçlü makineye gerek yok.

Asıl bütçem 100 bin fakat performanstaki fark çok ise zorlayabilirim. Biliyorum laptoplar mining'de daha sıkıntılı ama son nesilde ısınma sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü duydum. Macunları yenileyip bakım yapmayı ihmal etmeyeceğim.

Teşekkürler iyi Sosyaller.

1714142929510.png

1714142979778.png

Yeni konular

Geri
Yukarı